Zamknij
REKLAMA

Made in Tarnowskie Góry. Faser i aparat wspomagający oddychanie

18:23, 06.09.2021 | aj
Skomentuj Faser S.A. - Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych z Tarnowskich Gór ma w ofercie nowy wyrób. Fot. Alicja Jurasz
REKLAMA

Faser S.A. Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych z Tarnowskich Gór ma w ofercie nowy wyrób. To odpowiedź na czasy pandemii: podręczny aparat wspomagający oddychanie.

Nowy sprzęt prezentowano podczas dożynek gminnych w Świerklańcu, gdzie Faser miał swoje stoisko. Wzbudził spore zainteresowanie. O jego walorach opowiadali zaciekawionym uczestnikom imprezy prezes zarządu Małgorzata Maciejewska oraz dyrektor ds. infrastruktury i produkcji jednostkowej Grzegorz Szczotarz.

– Wychodzimy naprzeciw obecnej sytuacji pocovidowej. Wiele osób ma problemy z oddychaniem. Aparat je wspomaga. Naszą ideą było zminimalizowanie znanego rozwiązania. Sprzęt ma być na tyle podręczny, żeby był wykorzystywany przez osoby indywidualne i służby medyczne – tłumaczył Szczotarz. 

Aparat wspomagający oddychanie PZT-01 składa się m.in. ze zbiornika tlenu, układu redukcyjno-dawkującego, maski tlenowej.

Może być używany w 2 konfiguracjach: stacjonarnie, w domu, gdzie montuje się nawilżacz tlenu, który zapobiega podrażnieniom górnych dróg oddechowych. Po ustawieniu odpowiedniego dawkowania można też go założyć i swobodnie z nim się poruszać. 

– W krytycznych sytuacjach pozwala dotrzeć do najbliższego punktu, gdzie udzielą nam pomocy lub poczekać na przyjazd karetki – mówił dyrektor. 

Aparat jest tak zaprojektowany, żeby mogła z niego korzystać szeroka grupa odbiorców. Zarówno indywidualne osoby, które potrzebują szybkiej interwencji tlenowej, ale też szpitale, przychodnie, służby ratownicze, sportowcy. 

Koszt to ok. 3 tys. zł, orientacyjny czas działania do ponad 5 godzin, zapas tlenu do 160 litrów. 

Jak mówili przedstawiciele Faseru, w ostatnich tygodniach zaczęli go promować lokalnie, ale na tym nie koniec. Chcą go zaprezentować na szerszą skalę. 

[FOTORELACJA]26558[/FOTORELACJA]

[ZT]32553[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

FaserFaser

3 1

Szkoda ich, ale i tak wkrótce splajtują, jak cały przemysł w TG. Nawet władze miasta już pogodziły się z tym, że Tarnowskie Góry będą drugimi Tychami, czyli sypialnią Metropolii bez miejsc pracy. 16:29, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%