Reprezentanci Olimpijczyka Nowe Chechło wrócili do kajaków. 11 medali dla młodych kajakarzy

16:15, 02.07.2020 aj Aktualizacja: 11:20, 03.07.2020
Skomentuj Mimo przerwy kajakarze UKS Olimpijczyk Nowe Chechło są w świetnej formie Fot. Archiwum klubu Mimo przerwy kajakarze UKS Olimpijczyk Nowe Chechło są w świetnej formie Fot. Archiwum klubu

27 czerwca w Katowicach odbyły się pierwsze zawody kajakowe w tym roku na Śląsku. Świetnie wypadli kajakarze z UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, przywożąc do domu worek medali. W sumie zdobyli ich 11 – w tym 5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe.

Najważniejszą konkurencją w tych zawodach był wyścig na 1000 m (K1 dziewczynki i chłopcy) o Puchar Katowic, który wygrali w swoich kategoriach Patryk Poskróbek i Kinga Widłok, a Magdalena Przybyła zajęła II miejsce. To niejedyne medale tej trójki. Patryk Poskróbek okazał się  najlepszy w wyścigu MK1 chłopców na 300 m. Na dystansie 300 m K1 dziewcząt (r. 2008) Kinga była pierwsza, Magdalena – druga.

Z kolei w wyścigu K2 na 300 metrów rocznika 2008/9 kajakarki wywalczyły wspólnie I miejsce. Na III miejscu uplasowały się Marta Błasiok i Natalia Gruca. M. Błasiok wywalczyła II miejsce w kategorii MK1 na 300 m. Brązowe medale wywalczyli również: Sebastian  Poskróbek (kajak-polo na 300 m) i ekipa: Wojciech Piotrowski, N. Gruca, Nadia Wrodarczyk, Igor Gosławski (K4 300m dzieci).