Zamknij

Powroty na boiska piłkarskie. Które drużyny będą pierwsze?

14:41, 24.07.2020 | aj
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy weekend ruszają rozgrywki w IV lidze i w okręgówce. 1 sierpnia na boisko wraca trzecioligowy Gwarek Tarnowskie Góry, a w czasie kolejnych sierpniowych weekendów – bytomska A i B klasa. 

Pandemia koronawirusa wiele zmieniła w piłkarskiej rzeczywistości. Drużyny wrócą na boiska po wielomiesięcznej przerwie w regularnych rozgrywkach. Ponieważ w niższych ligach nie było spadków, tylko awanse, są też liczniejsze. 

Okręgówka została podzielona aż na 12 grup. W grupie I, bytomskiej, dominować będą nasze drużyny, zapowiada się więc bardzo ciekawy sezon. Zagra w niej: Orzeł Miedary, Czarni Kozłowa Góra, Unia Strzybnica, Górnik Bobrowniki Śląskie, Odra Miasteczko Śląskie, Sokół Orzech oraz zespoły, które wywalczyły awans: Orzeł Biały Brzeziny Śląskie i Olimpia Boruszowice. Bytom będzie reprezentować Silesia Miechowice. Pierwsze mecze planowane są na sobotę 25 lipca, w tym tarnogórskie derby Strzybnica – Bobrowniki Śl. Orzech zmierzy się z Kozłową Górą, Brzeziny Śl. z Miasteczkiem Śl., a Miechowice z Miedarami. Boruszowice będą pauzować. 

W najbliższy weekend odbędzie się też pierwsza kolejka grupy II-III Częstochowa -Lubliniec, w której gra Unia Kalety. 26 lipca na wyjeździe zmierzy się z KS Panki. 

W sobotę, 25 lipca na boiska wraca IV liga. W grupie I gra Drama Zbrosławice i Ruch Radzionków. Hitem kolejki będzie wyjazdowy mecz Ruchu, który zmierzy się z Szombierkami Bytom. Początek o godz. 17. Z kolei pierwszym przeciwnikiem Dramy będzie Unia Kosztowy. Mecz rozpocznie się na boisku w Ptakowicach o godz. 12.30. 

Trzecioligowy Gwarek Tarnowskie Góry rozpoczyna sezon w sobotę, 1 lipca. O godz. 17 podejmie rezerwy KGHM Zagłębia Lubin. Wśród rywali tarnogórzan w sezonie 2020/21 będzie m.in. Ruch Chorzów, BS Polonia Bytom sp. z o.o. , MKS Kluczbork, KS ROW 1964 Rybnik, rezerwy Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. 

Bytomska A klasa ma grać od 8 i 9 sierpnia. Wśród 15 drużyn dominują zespoły z powiatu tarnogórskiego: rezerwy tarnogórskiego Gwarka, LKS Żyglin, Piast Ożarowice, Unia Świerklaniec, Orzeł Nakło Śląskie, Nitron Krupski Młyn, Iskra Lasowice, Przyszłość Nowe Chechło, Sokół Zbrosławice, Iskra Połomia. W lublinieckiej A klasie będzie grała Sparta Tworóg. W pierwszej kolejce jej rywalem będzie Ruch Kochanowice. 

Tydzień później, w połowie sierpnia, ruszą rozgrywki w bytomskiej B klasie. Zagra w niej 13 zespołów m.in. drugi zespół Nitronu Krupski Młyn. 15 i 16 sierpnia sezon zaczyna też zabrzańska B klasa, w której gra Drama Kamieniec i Pogoń Ziemięcice. 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

oh i ahoh i ah

0 0

***** ***** ***** 16:43, 25.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz