Zamknij

Sukcesy kolarskie Nikodema Gwoździa. Został mistrzem Polski

12:39, 23.09.2021 | aj
Skomentuj Nikodem Gwóźdź z Piekar Śląskich wywalczył tytuł mistrza Polski. Fot. Archiwum prywatne
REKLAMA

Nikodem Gwóźdź z Piekar Śląskich wywalczył tytuł mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie MTB.

Zawody odbyły się między 11 a 12 września w Żerkowie. Trasa wyścigu była ciężka i wymagająca, wytyczona na wzgórzu przy wieży telewizyjnej w Żerkowie.

Przygotował ją Bartosz Mikler, znany z sukcesów w kolarstwie przełajowym, na koncie ma m.in. mistrzostwo Polski i wygraną klasyfikację Pucharu Polski

Trasa miała długość 1700 metrów i 52 metry przewyższenia. Zawodnicy mieli do przejechania 7 pętli. 

Nikodem Gwóźdź zakończył rywalizację na pierwszym miejscu, zdobywając koszulkę mistrza Polski w kat. chłopcy VIII klasa.

To nie jedyne wrześniowe sukcesy piekarzanina. 18 września ścigał się w IV edycji Kryterium Niepodległa TRIBIKE im. Wernera Lepicha w Kędzierzynie-Koźlu. W  klasyfikacji końcowej zajął V miejsce.

Dzień później brał udział w wyścigu Bike Atelier Road Race 2021. Trasa wyścigu biegła przez gminę Psary i liczyła 24,6 km, przewyższenia 280 metrów. Nikodem zajął I miejsce i razem z kolegą z drużyny Wiktorem Paczułą przyjechali z ponadminutową przewagą nad peletonem. 

Nikodem jest uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich. Od 3 lat jeździ w barwach Grupy Kolarskiej Gliwice. W tym roku zdobył już dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. 

[ZT]32786[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%