Wiktor Leszczyński - podwójny mistrz Polski. Świetna passa kajakarza z Piekar Śląskich

10:49, 11.07.2022 aj Aktualizacja: 10:50, 11.07.2022
Wiktor Leszczyński. Fot. Archiwum MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki Wiktor Leszczyński. Fot. Archiwum MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Trwa świetna passa kajakarza Wiktora Leszczyńskiego z Piekar Śląskich. Tym razem wywalczył 4 medale podczas 85. Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie kajakowym, które na początku lipca odbyły się na torze Brdyujście w Bydgoszczy.

Wiktor Leszczyński to wychowanek UKS Świerklaniec i trenera Alojzego Gackiego. Obecnie reprezentuje barwy MKS Czechowice-Dziedzice. W Bydgoszczy, na swoim koronnym dystansie K1 na 500 m, wywalczył złoty medal i mistrzowski tytuł. Kolejny krążek, także złoty, zdobył w K2 na 500 m z klubowym kolegą Wojciechem Pilarzem.

Wywalczył też dwa srebrne medale. Wspólnie z Dominikiem Starowiczem byli drudzy w  K2 na 200 m, a z Wojtkiem Pilarzem, Dominikiem Starowiczem i Pawłem Kaczmarkim ukończyli wyścig K4 na 500 m na II miejscu.

Wiktor Leszczyński ma 20 lat, z powodzeniem konkuruje ze starszymi kajakarzami. Studiuje na AWF w Katowicach, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Kajakowego. Intensywne treningi łączy z nauką.

Pod koniec czerwca brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakarskim. Odbyły się w Belgradzie. Razem z Wojciechem Pilarzem, Piotrem Morawskim i Filipem Weckwertem został mistrzem Europy w kajakarskiej czwórce na dystansie 500 m w kategorii U23. Na tym dystansie w jedynce Wiktor Leszczyński był drugi.