17:59, 14.02.2023 aj
Skomentuj Marcin Trzcionka. Fot. Archiwum Ruchu Radzionków Marcin Trzcionka. Fot. Archiwum Ruchu Radzionków

Nowym trenerem Ruchu Radzionków został Marcin Trzcionka, wychowanek zespołu. W barwach Ruchu występował 15 sezonów, rozgrywając prawie 400 spotkań.

Marcin Trzcionka od dłuższego czasu przygotowywał się do pracy w roli trenera. Posiada uprawnienia UEFA A. Doświadczenie jako szkoleniowiec zdobywał w pracy z grupami młodzieżowymi "Cidrów".

We wrześniu, po tym jak Ruch Radzionków rozwiązał kontrakt z trenerem Marcinem Dziewulskim, 33-latek w tymczasowej roli poprowadził "żółto-czarnych" w dwóch meczach. Pod jego wodzą zespół rozbił w pucharowym starciu Przyszłość Nowe Chechło 15:0, a kilka dni później wywiózł ligowy remis z boiska Victorii Częstochowa.

Pod nieobecność Michala Farkasa, poprzedniego trenera, dowodził zespołem w wygranym, derbowym meczu z Szombierkami w Bytomiu.

Trenerska umowa Marcina Trzcionki, który od połowy lutego prowadzi zajęcia z drużyną, będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/23 i zawiera opcję przedłużenia.

Wiosną dotychczasowy kapitan drużyny skupi się na pracy w roli szkoleniowca, a w razie konieczności będzie wspierał zespół na boisku.

Kontrakt Michala Farkasa, słowackiego szkoleniowca, został rozwiązany za porozumieniem stron na prośbę trenera argumentowaną przyczynami prywatnymi. W połowie lutego 37-latek poprowadził swoje ostatnie treningi z zespołem.

Farkas objął stanowisko trenera we wrześniu ubiegłego roku. Pod jego wodzą radzionkowianie zagrali 9 ligowych spotkań. Odnieśli cztery zwycięstwa, trzykrotnie remisowali i doznali dwóch porażek. Ruch zdobył w tym okresie aż 29 goli, a stracił 16, ma 15 punktów i zajmuje IX miejsce w I grupie  IV ligi.