Tarnowskie Góry. Mateusz Pawlica z pucharem Polski. Przepłynął w sezonie 15 km w zimnej wodzie

09:28, 27.03.2024 aj Aktualizacja: 09:34, 27.03.2024
Skomentuj Mateusz Pawlica wygrał cykl zawodów. Fot. Archiwum MKS Park Wodny Mateusz Pawlica wygrał cykl zawodów. Fot. Archiwum MKS Park Wodny
reo

Nie mogło być inaczej - Mateusz Pawlica z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry zakończył fantastyczny sezon w cyklu zawodów w zimowym pływaniu zdobyciem pucharu Polski.

Ostatnia runda pucharu Polski 2023/24 w ramach cyklu Ice Cup Poland odbyła się 23 marca na wyspie Wolin.

– Przed startem słyszałem dużo o mocnych prądach wodnych, jakie tam panują, na szczęście woda była spokojna – komentował Mateusz Pawlica.

Na dystansie 1000 m wywalczył II miejsce. Dzięki bardzo dobrym wynikom w poszczególnych rundach wygrał cały cykl zdobywając puchar Polski – w klasyfikacji open i wiekowej. Tarnogórzanin jest jak dotąd najmłodszym zwycięzcą w klasyfikacji generalnej.

Jak obliczył jego tata, Krzysztof Pawlica w całym sezonie Mateusz przepłynął łącznie podczas zawodów 15 000 m, z czego większość w wodzie o temperaturze poniżej 4 stopni Celsjusza.

Przejechali 8200 km, bo starty odbywały się w różnych częściach Polski i poza granicami kraju. Dorobek medalowy tarnogórzanina jest imponujący. To 2 złote krążki podczas pucharu świata w zimowym pływaniu, złoto i srebro mistrzostw Europy, dwa złote medale i jeden srebrny podczas mistrzostw Polski. W całym cyklu  Ice Cup Poland zdobył 15 medali: 6 złotych, 7 srebrnych, 2 brązowe, co przełożyło się na puchar Polski w klasyfikacji generalnej.

Warto dodać, że Mateusz Pawlica do zimnej wody wciągnął ..... rodziców. Jego starty zainspirowały Krzysztofa i Katarzynę Pawliców do spróbowania sił w zawodach. Podczas Dziwna Challenge Open Water Winter Swimming wystartowali na dystansie 100 m stylem dowolnym.

"Zawody lodowego pływania chyba już na stale zagoszczą w naszym domu. Mimo że na dworze przeważnie czuć chłód, to atmosfera zawodów jest gorąca i życzliwa" - podsumował Krzysztof Pawlica.