Zamknij

Ślonskie Larmo ze Złotym Mikrofonem od burmistrza Skrzydły

07:00, 14.10.2020 | J.M.
Skomentuj Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Zespół Scarless wygrał Ślonskie Larmo Rock Festiwal, który w sobotę odbył się w Miasteczku Śląskim. Muzycy otrzymali Złoty Mikrofon, przyznawany przez burmistrza Miasteczka Śląskiego Michała Skrzydłę.

– Bardzo trudno było ściągnąć zespoły na imprezę. W ostatnim czasie kapele po prostu nie grają. Z powodu pandemii od kilku miesięcy nie odbywają się próby, nie ma koncertów i festiwali – mówi Janusz Meinusch, dyrektor artystyczny Ślonskiego Larma.

Kolejną nagrodę, czyli koncert podczas Dni Miasteczka Śląskiego wygrał zespół Afternoon. Nagranie w studiu No Fear Records otrzymał Meinusch Project. Wywiad i sesję zdjęciową w "Dzienniku Zachodnim" będzie miał Hexengrund, a udział w programie w TVP Katowice zagwarantował sobie Evil Walks.

[WIDEO]269[/WIDEO]

Imprezie rockowej towarzyszył Festiwal Burgerów oraz zlot motocyklistów, którzy kawalkadą przejechali przez sołectwa i dzielnicę Miasteczka Śląskiego. Pogoda przez większość imprezy rozpieszczała uczestników, ale finał odbył się w deszczu.

Ślonskie Larmo Rock Festiwal ma być cykliczną imprezą, więc publiczność już teraz może czuć się zaproszona na przyszłoroczną edycję. Natomiast w planach jest organizacja Bi-Bi- Blues w Brynicy. Ma to być duży festiwal bluesowy. Kiedy? To zależy od finału rozmów ze sponsorami.

Póki co w Miasteczku ruszyły przygotowania do Powiatowego Festiwalu Piosenki Świątecznej. Zaplanowano go na 10 grudnia.

[ZT]23058[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz