Zamknij

König wadzi się z Torresem. Lationo party w mieście gwarków

15:29, 14.05.2022 | J.M.
Skomentuj Kamiliańska, Agnieszka Piątek i Besame mucho. Napisana w 1940 roku przez Consuelo Velázquez piosenka dalej rozpala namiętność. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Besame mucho, Tico Tico no Fuba czy The girl from Ipanemam można było usłyszeć w Tarnogórskim Centrum Kultury. Tym razem Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta zaprosiła publiczność na muzyczną podróż po Ameryce Łacińskiej i Południowej.

Przewodnikiem był urodzony w Hawanie, a mieszkający przez kilka lat w Bytomiu Jose Torres. Najpierw poprowadził warsztaty dla sekcji perkusyjnej, a potem w czasie koncertu zapowiadał kolejne utwory, sypiąc jak z rękawa anegdotami.

Latynos do Tarnowskich Gór trafił za sprawą coraz bardziej znanego muzyka Mateusza Adamczyka. Dzięki niemu dyrygent Aleksander König nawiązał kontakt z Jose Torresem i zaprosił na Latino party w Mieście Gwarków. Mateusz Adamczyk uczył się z synami Torresa w szkole muzycznej.

– Chciałbym też przypomnieć inną tarnogórską postać, czyli Regała. Niańczył mojego młodszego syna, pozwalał mu jeść śniadanie na podłodze. On miał taki luz – powiedział Torres.

Jose Torres docenił też tarnogórskich muzyków, m.in. po wykonaniu Soul Bossa Nova, który uznał za bardzo wymagający utwór.

Jose! Wadziołbych się! Był trocha trudny, kilka osób miało ze mną na pieńku, ale dało rada. Tam kaj ty staniesz za perkusją, tam będzie trudno dopiero – ripostował dyrygent König.

– Co ty chopie godosz! – obruszył się Kubańczyk. – Świetnie zabrzmiało! Uspokój się!

Potem orkiestra zagrała Libertango Astora Pizzolli i kolejne przeboje wszech czasów, które powstały w kręgu kultury latynoamerykańskiej.

[WIDEO]409[/WIDEO]

[ZT]36037[/ZT]

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%