Zamknij
REKLAMA

Miłość Blanki i Guida. Wrazidlok i Pałac Kawalera w Świerklańcu zapraszają

18:03, 29.06.2022 | J.M.
Pokaz mappingowy Miłość Blanki i Guida. Wrazidlok i Pałac Kawalera w Świerklańcu zapraszają
REKLAMA

W sobotę, 2 lipca odbędzie się pokaz mappingowy "Miłość Blanki i Guida". Opowiada historię, na podstawie której można napisać scenariusz kasowego filmu.

Blanka de Paiva. Już samo jej imię i nazwisko to powód do spekulacji i plotek. Ani to bowiem Blanka, ani szlachcianka. Therese Pauline Blanche Lachmann była córką żydowskiego krawca z Nysy. Skąd więc szlacheckie "de Paiva"? Z jednodniowego (ponoć) małżeństwa z portugalskim markizem de Paiva. Podobno po spędzonej wspólnie poślubnej nocy obydwoje małżonkowie stwierdzili, że dostali wszystko, czego chcieli. Kobieta kochała luksus. Pałac, jaki Guido von Donnersmarck kazał dla niej wybudować w Świerklańcu, miał przyćmiewać pałac cesarski.

Ich historię opowiada pokaz mappingowy "Miłość Blanki i Guida", na który Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza do Świerklańca. W sobotę, 2 lipca o godz. 20 i 22.30  będzie oprowadzanie po Pałacu Kawalera, o godz. 21.00 występ chóru mieszanego Klaster, pokaz widowiska mappingowego rozpocznie się o godz. 22.

W pokazie w roli narratora wystąpi Mirosław Neinert, głosem Blanki czaruje Barbara Lubos, zaś w rolę Guida wcieli się Robert Talarczyk. 

Pokaz mappingowy "Miłość Blanki i Guida" został sfinansowany w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022"

Po premierze pokaz na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu będzie prezentowany codziennie 30 min. po zachodzie słońca.

 

[ZT]34282[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%