Zamknij
REKLAMA

Złoty Tobołek Koziołka Matołka trafił do Krupskiego Młyna. Doceniona animacja powstała na warsztatach

18:00, 30.07.2022 | aj
ulia Orlik i dyrektor GOKSiR-u Mariusz Gołębiowski oraz Złoty Tobołek Koziołka Matołka. Fot. Archiwum GOKSiR Krupski Młyn
REKLAMA

Animacja "Baśń o leniwej dziewczynce", która powstała podczas warsztatów z animacji poklatkowej w Krupskim Młynie została nagrodzona podczas finału 10. Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA. 

Animacja "Baśń o leniwej dziewczynce" powstała podczas pięciodniowych warsztatów z animacji poklatkowej, które odbyły się podczas ferii zimowych w 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie.

Prowadziła je Julia Orlik, a twórcami animacji byli: Emilia Kiszkis, Antonina Gersz, Małgosia Toczek, Lena Pazdyga, Oliwia Kędzierska, Kinga Słupska, Dominika Skwara, Kuba Kopeć, Oliwia Łopata, Emilka Brodziak, Zuzia Kopeć, Weronika Mańka, Dawid Szramek.

"Baśń o leniwej dziewczynce" doceniona 

"Baśń o leniwej dziewczynce" znalazła się wśród animacji docenionych podczas tegorocznego finału Ogólnopolskiego Niezależnego Festiwalu Animacji O!PLA, w kategorii Grupowe Animowane Pierwiosnki (12-15 lat). Animacja zdobyła główną nagrodę czyli Złoty Tobołek Koziołka Matołka. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się on-line w maju, w lipcu nagrodę odebrała Julia Orlik, a  Złoty Tobołek Koziołka Matołka trafił do Krupskiego Młyna.  "Baśń o leniwej dziewczynce" można obejrzeć na kanale YouTube i na facebookowej stronie GOKSiR-u Krupski Młyn. 

Sukcesy Julii Orlik 

 Julia Orlik  to mieszkanka Krupskiego Młyna. Jest absolwentką PWSFTviT w Łodzi, specjalizacja film animowany i efekty specjalne. Jej animacje wielokrotnie były doceniane na prestiżowych festiwalach filmowych w kraju i za granicą. Jest autorką animacji "Bankiet" (2016), "Mój dziwny starszy brat" (2018), "Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" (2019). W 2020 roku powstało  "Jestem tutaj". To przejmująca historia o umierającej kobiecie, którą opiekują się najbliżsi. Jak mówiła sama autorka, inspiracją było obserwowanie, jak jej bliscy opiekują się odchodzącymi członkami rodziny.

Animacja zdobyła ponad 30 wyróżnień na festiwalach w Polsce i za granicą, zarówno od jury, jak i publiczności. "Jestem tutaj" zdobyło m.in. specjalne wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Nagrodę Publiczności na festiwalu Animator w Poznaniu, Grand Prix na festiwalu Etiuda&Anima, nagrodę za krótkometrażowy film animowany podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"

Oprócz animacji Julia Orlik interesuje się również krwawymi efektami specjalnymi, charakteryzacją filmową oraz prowadzeniem warsztatów filmowych z dziećmi i młodzieżą.

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%