Zamknij
REKLAMA

Podpowiadamy, gdzie się wybrać w weekend. Odpust u babci Anny w Nikiszowcu, rower wodny za darmo

11:45, 29.07.2022 | esp
Skomentuj W niedzielę warto się wybrać do Nikiszowca. Fot. Archiwum
REKLAMA

Jak co tydzień podpowiadamy, gdzie się wybrać w weekend. Mamy propozycje i z Tarnowskich Gór i z okolicy.

Tarnowskie Góry, targ i park Miejski

W sobotę będzie kolejna odsłona Tarnogórskiego Pchlego Targu na tymczasowym targowisku w Tarnowskich Górach. Można przychodzić od godz. 8 do 12.

[CGK]873[/CGK]

W sobotę także kolejna osłona Teatralnego Parkowania. Teatr Biuro Podróży zaprasza na spektakl  „Kaspar" w reż. Pawła Szkotaka. Kaspar Hauser to postać historyczna. Nazywany był sierotą Europy. „Wilcze dziecko” wychowywane było bez kontaktu z ludźmi. Kaspar nie wie, kim jest, nie zna ludzi, nic nie umie. Historia Kaspara pokazuje, jak zmienia się społeczna percepcja obcego, jak wpływa na decyzje i działania społeczności.

[CGK]929[/CGK]

Chorzów, Park Śląski

Jak co tydzień w wakacyjną sobotę można się wybrać na Śniadania na trawie w Parku Śląskim w Chorzowie. To cykl spotkań w parkowym ogrodzie różanym, podczas których można trochę poćwiczyć i coś zjeść.

[CGK]947[/CGK]

W piątek zaplanowano premierę seansu „Zorze – cudowne światła . Przybliżony zostanie mechanizm powstawania zórz polarnych. Zobaczymy zorzę z Ziemi oraz z kosmosu. Seans dla widzów powyżej 10. roku życia.

[CGK]999[/CGK]

Tarnogórskie Centrum Kultury

Od dziś do niedzieli w Tarnogórskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć operę na żywo – "Giulio Cesare" Georga Friedricha Händla. Wystawienie opery to zwieńczenie miesięcznego projektu Handel Opera Academy – akademii operowej dedykowanej dziełom Handla, w której biorą udział młodzi artyści z całego świata.

[CGK]986[/CGK]

Beskidy

W sobotę rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Potrwa do 7 sierpnia.

[CGK]994[/CGK]

Nikiszowiec

W niedzielę z pewnością warto się wybrać na odpust u babci Anny w Nikiszowcu. Nie zabraknie na nim unikalnego rękodzieła. W tym roku przyjedzie ponad 115 rękodzielników i artystów z całej Polski. Będą budy odpustowe ze śląskimi maszketami, koncerty, karuzela „keciok” i nowość - Loteria Babci Anny.

[CGK]969[/CGK]

Pałac w Rybnej

Warto się też wybrać na koncert Tango-Vivaldi w Pałacu w Rybnej. Nie ma tradycyjnych biletów – żeby posłuchac dobrej muzyki, trzeba przynieść plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane do miejskich koszy-serc.

[CGK]987[/CGK]

Bytom, park Miejski

Malowniczy staw w północnej części parku Miejskiego w Bytomiu to miejsce, które upodobali sobie spacerowicze. Od soboty, 30 lipca do niedzieli 21 sierpnia, będzie tam można popływać rowerem wodnym. Sprzęt został już przetestowany i czeka na chętnych.

[ZT]37154[/ZT]

Jeżeli polecacie inne ciekawe wydarzenia, piszcie w komentarzach.

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%