Punktem kulminacyjnym pobytu chóru Słowiczek w Olsztynie był występ na Festiwalu Sztuki i Wina. Fot. Archiwum Chóru Słowiczek
Chór Słowiczek z Rept Śląskich uświetnił swoim występem VII Jurajski Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie koło Częstochowy.
Chórzyści z Tarnowskich Gór przebywali tam na tradycyjnych warsztatach śpiewaczych, które zorganizowano w dniach 14-17 lipca. Śpiewacy szlifowali i opracowywali aktualny repertuar pod okiem dyrygenta Adama Szeligi. Punktem kulminacyjnym pobytu był występ zespołu na festiwalu.
– Zgromadzona pod sceną publiczność bardzo ciepło przyjęła koncert tarnogórskiego chóru, który zaprezentował ciekawie brzmiące opracowania utworów regionalnych, a wcześniej wziął udział w kolorowej paradzie z "Bachusem". Równie doniosłym punktem pobytu była oprawa muzyczna sumy parafialnej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie – informuje Aleksandra Dziki.
Warsztaty miały swój wymiar edukacyjny ale były też okazją do budowania więzi między chórzystami, jak również promocji Tarnowskich Gór.
Czytaj też:
Tarnowskie Góry. Koncert na 100 pyrlików i orkiestra z Miasteczka Śląskiego
Tarnowskie Góry. Międzynarodowa obsada, próby w TCK [FOTO]
[ZT]42633[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz