Kultura

Zamknij

Plany na weekend? Podpowiadamy, co się dzieje w TG i okolicy

eka 06:32, 23.08.2025 Aktualizacja: 18:50, 26.10.2025
Skomentuj Weekend. Co się dzieje w Tarnowskich Górach i okolicy?

Z poślizgiem Piekary Śląskie będą obchodzić Święto Wojska Polskiego - w sobotę, 23 sierpnia pod Kopcem Wyzwolenia. Uroczystości są połączone ze 106. rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego i piknikiem militarnym.

O godz. 15 zostanie odprawiona uroczysta msza święta z oprawą Orkiestry Wojskowej z Krakowa, a o godz. 16 rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia. 

Po nich przyjdzie czas na piknik militarny. Wśród atrakcji są: pokaz dynamiczny grupy interwencyjnej bytomskiej komendy policji, mobilne centrum militarne, mobilna strzelnica ASG, wojskowy escape room – bunkier zagadek, muzeum broni, pokazy sprzętu wojskowego i służb, stoisko WORD Katowice z symulatorem dachowania, grochówka z kuchni polowej.

(eka)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%