Zamknij
REKLAMA

Nowy żłobek w Tarnowskich Górach. 80 wolnych miejsc, czesne jak w publicznym. Trwa rekrutacja

18:17, 17.05.2021 | aj
Skomentuj Fot. pixabay.com/Twórcza Chatka
REKLAMA

To ważna i bardzo dobra informacja dla rodziców małych dzieci. W Tarnowskich Górach powstaje nowy żłobek. Projekt unijny realizuje Twórcza Chatka. W unijnym żłobku będzie 80 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Czesne wyniesie 365 zł z wyżywieniem. W publicznym to 364 zł, do tego dochodzi dzienna opłata za wyżywienie to 6 zł. W projekcie unijnym może wziąć udział zarówno mama, jak i tata dziecka.

W mieście od dawna mówiło się o tym, że potrzebne jest więcej miejsc dla najmłodszych dzieci, żeby ułatwić rodzicom powrót do pracy. Zapotrzebowaniu wyszła naprzeciw dyrekcja Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Milu-Art–Twórcza Chatka. Placówka będzie realizować projekt unijny, dzięki czemu uda się stworzyć nowe miejsca. - Miesięczna opłata za pobyt dziecka w żłobku unijnym to 365 zł z wyżywieniem. Zapewnimy 80 nowych miejsc dla dzieci do lat 3. Program skierowany jest także do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju – mówi dyrektor Dorota Szmaj.

Projekt nazywa się „Żłobek szansą na rozwój kariery zawodowej". Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie 8.1.3.Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do lat 3.

W związku z nowymi inwestycjami w placówkach Twórczej Chatki będą zmiany. W przyszłym roku szkolnym przedszkole będzie się znajdowało na ul. Morcinka 26, żłobek na ul. Litewskiej 22, a żłobek unijny na ul. Wyszyńskiego 139B.

W placówkach na ul. Wyszyńskiego i ul. Litewskiej aktualnie trwają prace remontowe. W budynku na ul. Wyszyńskiego zostaną wymieniona elewacja i wszystkie instalacje. Budynek zyska nowy układ pomieszczeń. Kolejny etap to wykańczanie wnętrz i wyposażanie placówki. Powstanie też ogrodzony plac zabaw. W budynku na ul. Litewskiej będzie osobne, niezależne wejścia oraz nowy, ogrodzony plac zabaw i inny układ pomieszczeń, niż obecnie.

Projekt unijny jest skierowany do rodziców chcących powrócić do aktywności zawodowej. Uczestnikiem projektu może zostać osoba, która w momencie przystąpienia do projektu spełnia łącznie poniższe kryteria:

  • zamieszkanie, praca lub nauka na terenie Tarnowskich Gór,
  • sprawowanie opieki nad dzieckiem w wieku od 6 miesięcy do 3 lat,
  • przebywanie na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim - osoba zatrudniona lub przebywanie na urlopie wychowawczym – osoba bierna zawodowo lub bycie osobą bezrobotną/niepracującą, chcącą powrócić na rynek pracy lub bycie osobą zatrudnioną zagrożoną zwolnieniem z pracy z uwagi na konieczność opieki nad dzieckiem.
  • W projekcie unijnym może wziąć udział zarówno mama, jak i tata dziecka.

Rozpoczął się proces rekrutacji. Zgłoszenia przyjmowane są w biurze projektu, w Twórczej Chatce na ul. Morcinka 26 oraz pod numerem tel.  515-061-834. 

Wszystkie osoby które nie spełniają powyższych kryteriów, a chciałyby zapisać dziecko do żłobka, dyrekcja zachęca do do wysyłania formularzy zgłoszeniowych przez stronę internetową www.tworczachatka.pl.

[ZT]31075[/ZT]

 

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

pracującypracujący

4 1

czyli tak... bezrobotny dostanie miejsce dla dziecka w żłobku, do tego na okres "żłobkowy" przy kilku dzieciach (bo przecież nie pracuje, to ma czas z nimi siedzieć i je wychowywać, żyć z nich z MOPS'u) dostanie kolejne 12tys. zł od NAS, bo przecież nie od państwa, bo te nie ma własnych pieniędzy, tylko nasze - pracujących, które my musimy mu oddawać w daninach... normalnie "żyć, nie umierać" 😡 08:16, 18.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

byłobyło

3 1

nie głosować na najgorszy syf czyli socjalistów z krzyżem w zębach 08:25, 18.05.2021


UniaUnia

1 1

Europejska ? Tak funkcjonuje - Niemcy Francja Włochy Holandia Belgia Dania i inne państwa ! Czy Polska nie należy do grupy panstw w Unii🤣🤣🤣 08:41, 18.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nalezy  nalezy

1 0

ale do ZSSR ! 10:12, 18.05.2021


KomuchuKomuchu

1 0

@nalezy - marzy się tobie CCCP 🤣🤣🤣🤣 11:16, 18.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

moze moze

1 0

w paszczu ? 16:48, 18.05.2021


0%