Od lat sokoły chronią lotnisko w Pyrzowicach. Chodzi o to, żeby zminimalizować ryzyko zderzeń samolotów z ptakami. Sokoły wykonują swoją pracę bez ofiar - ptaki odstrasza sam ich widok.
Sokolnikiem na lotnisku w Pyrzowicach jest Jakub Bednarz. Pasję przejął od wujka, sokolnika. Sokołami zaczął interesować się w dzieciństwie. Obecnie łączy pasję z pracą.
Jakub Bednarz przez cały rok patroluje teren lotniska. Podstawowym zadaniem jego sokołów jest odstraszanie ptactwa.
Warto dodać, że sokoły załatwiają swoje obowiązki bezkrwawo. Polują nie na ptaki, ale na wabidło, czyli sznurek, który na końcu ma kawałek garbowanej skóry z przyszytymi piórami.
Ta scena zupełnie inaczej wygląda dla ptaków, które nadlatują nad teren portu lotniczego. Widzą charakterystyczne ruchy głodnego drapieżnika, który dynamicznie poluje na ofiarę. Szybko odlatują, bo nie chcą zginąć.
Czytaj także:
Tarnowskie Góry. Budowa drogi rowerowej i utrudnienia przy rondzie
Mieszkańcy: czujemy się nękani przez straż miejską
[ZT]41067[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz