Dzisiaj wyjechał na ulice powiatu tarnogórskiego nowy radiowóz.
Nowoczesny volkswageny crafter 2.0 TDI z silnikiem o mocy 177 KM wykorzystywany jest przez policjantów z drogówki. Pojazd kupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — ambulanse pogotowia ruchu drogowego dla policji”.
Koszt radiowozu to ponad 460 tys. zł. Zakup został dofinansowany z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Nowy ambulans wyposażono w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono między innymi tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny, które z wnętrza pojazdu są sterowane tabletem i pilotem – mówi podkom. Damian Ciecierski, rzecznik policji w Tarnowskich Górach.
Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy.

Wewnątrz furgonu znajduje się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych m.in. zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan.

– Specyfikacja techniczna pojazdu odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala na jeszcze sprawniejsze wykonywanie zadań na miejscu zdarzeń drogowych – dodaje rzecznik policji.
[ZT]32326[/ZT]
7 1
Niech ścigają pijaków wsiadających za kierownicę
3 3
nie wykorzystywali go przeciw normalnym obywatelom, jak to było za komuny i obecnie się dzieje, przy neo-bolszewickiej władzy, socjalistycznych populistów z Populizmu i Socjalizmu
5 3
pinokio mowil ze daja tylko na remonty chodnikow UNIA powinna nic dla teko kraju nie dawac !
1 3
sie to nazywo ! niemiecko opcja tuska sie odezwała !szarlatan z ciebie !
2 0
Eee przecież to zaledwie 15 najwyższych mandatow z nowego taryfikatora !!
2 0
powoli decyzja zapadla UNIA da nam takiego wala jak piskowska polsza cala !
0 0
Mogli kupić tańszy radiowóz ,ale za to kupić ich kilka a nie jeden
0 0
i obsluga tylko 33% inteligencji,szkoda kasy
0 1
A ambulanse ratujące życie są w opłakanym stanie. Chyba idziemy w złym kierunku...
0 0
Teraz już kundle w ogóle łap nie używają wszędzie samochodem