Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Nie przeżyły zderzenia z samochodem. Policja apeluje o...

13:59, 26.11.2021 | WOW
Skomentuj Tarnowskie Góry. Co roku policja odnotowuje kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami.
REKLAMA

O szczęściu w nieszczęściu mogą mówić podróżujący fordem fiestą, którzy wczoraj wieczorem zderzyli się z dzikami. Po uszkodzeniach w samochodzie widać, że siła uderzenia była duża.

Do kolizji doszło wczoraj przed godz. 20 w Tarnowskich Górach, na DK 78 prowadzącej w kierunku Gliwic. Przed nadjeżdżający samochód na jezdnię wbiegły dziki. Doszło do zderzenia.

– Samochodem ford fiesta podróżowały dwie osoby. Pasażerka uskarżała się na ból dłoni – mówi rzecznik tarnogórskiej Komendy PSP mł. kpt. Wojciech Poloczek.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale medycy orzekli, że nie ma potrzeby hospitalizacji poszkodowanej.

Zdarzenia z fiestą nie przeżyły dwa dziki.

– Co roku policjanci odnotowują kilkadziesiąt kolizji ze zwierzętami. Niejednokrotnie dochodzi do znacznych strat materialnych i śmierci potrąconego zwierzęcia. Zdarzają się również wypadki, w których ranni zostają kierowcy i pasażerowie. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach – apeluje rzecznik tarnogórskiej policji podkom. Damian Ciecierski.

Policja przypomina, że:

– dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza.

– jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

– zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zmniejsza dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

– nie lekceważ odblasków, jeśli widzisz je w pobliżu drogi, mogą być to odbijające się światła pojazdu w oczach zwierząt.

– w przypadku zderzenia ze zwierzęciem postępuj tak jak w przypadku kolizji! Nie pozostawiaj rannego zwierzęcia, nie pozwól mu cierpieć, powiadom odpowiednie służby, które podejmą odpowiednie kroki.

– zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, oznacz miejsce kolizji trójkątem ostrzegawczym!

nie dotykaj rannego zwierzęcia, zaczekaj na pomoc! Ranne zwierzę może być niebezpieczne dla człowieka.

[ZT]33315[/ZT]

 

(WOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RealnyRealny

3 7

Kierowców zapamiętaj. Pierw życie i zdrowie zwierzęcia,które rozwalili Ci auto i doprowadziło do kolizji.
Ono jest ważniejsze od Twojego i Twoich bliskich...
Potem zadzwoń na pały,i grzecznie czekaj na mandat....
15:12, 26.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kierowcakierowca

5 1

- ale z ciebie dupek... :-( 15:51, 26.11.2021


katolikkatolik

2 2

Wystrzelać dziki i po sprawie. 10:54, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%