Zamknij
REKLAMA

Alarm na Legionów w Tarnowskich Górach. Z okna wydobywał się dym

09:46, 22.09.2021 | J.M.
Skomentuj Tarnwoskei Góry. Straż pożarną zaalarmowano, ponieważ z okna budynku przy ul. Legionów wydobywał się dym. Fot. Jędrzej Myśliwski
REKLAMA

Wczoraj wieczorem wezwano straż pożarną na ul. Legionów w Tarnowskich Górach. Powodem był wydobywający się z okna na pierwszym piętrze dym.

Na miejscu okazało się, że zadymione mieszkanie jest niezamieszkałe, nie było w nim także dzikich lokatorów. W pomieszczeniach nic się nie paliło. Skąd więc dym?

Jego źródło strażacy znaleźli w mieszkaniu poniżej. Lokatorzy zaczęli sezon grzewczy, napalili w piecu, ale komin na wyższej kondygnacji był rozszczelniony. Długo się nie pogrzali, ogień w piecu trzeba było wygasić. 

– Lokatorzy otrzymali zalecenie nie używania pieca do czasu naprawy komina – mówi mł. kpt. Wojciech Poloczek, rzecznik tarnogórskich strażaków.

Także niesprawny komin był wczoraj powodem wezwania straży pożarnej do Zawady. Doszło tam do pożaru sadzy.

[FOTORELACJA]26595[/FOTORELACJA]

W ubiegłym tygodniu przed tego typu zagrożeniami przestrzegał na gwarek.com.pl mł. kpt. Poloczek.

– Zbliża się sezon grzewczy i warto teraz zrobić przeglądy pieców, zwłaszcza gazowych oraz przeglądy kominiarskie. Chodzi nie tylko o sprawdzenie szczelności komina, ale też wyczyszczenie go z sadzy – radził rzecznik prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Pożar sadzy w kominie może skończyć się tragicznie. Powoduje on zagrożenie zatrucia dwutlenkiem węgla przez osoby, które znajdują się domu, gdzie do niego doszło.

Sadza pali się w wysokiej temperaturze i może dojść do popękania komina. Jeżeli przylegają do niego jakieś palne materiały, mogą się zapalić i w efekcie pożar może rozszerzyć się nawet na cały budynek.

[ZT]32741[/ZT]

 

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%