Zamknij

Sufit podwieszany czy warto? Rodzaje sufitów podwieszanych

Artykuł Sponsorowany + 11:16, 05.11.2023 Aktualizacja: 11:20, 05.11.2023 ok. 2 min. czytania
materiał partnera materiał partnera

Sufity podwieszane mają wiele zastosowań. Aranżacje z użyciem takich konstrukcji można zobaczyć nie tylko w domach, ale również w przestrzeniach biurowych i handlowych. Nowoczesne sufity podwieszane umożliwiają ukrycie biegnącej pod stropem instalacji, wbudowanie systemu oświetleniowego oraz poprawienie akustyki wnętrza. Sufity podwieszane stanowią element dekoracyjny wnętrza. Pozwalają zmienić charakter pomieszczenia i zapewniają jego estetyczny wygląd. Konstrukcja taka składa się z odpowiedniego stelażu i płyt lub kasetonów. Może także mieć niestandardową formę, być wzbogacony o dodatkowe oświetlenie np. LED lub halogeny. Sufity podwieszane najlepiej sprawdzają się w wysokich wnętrzach. 

Sufity podwieszane z płyt – sufit podwieszany LED

Sufity podwieszane z płyt mocowane są na stelażu jedno- lub dwupoziomowym. Płyty przytwierdza się do konstrukcji nośnej za pomocą blachowkrętów. Stosowane są tu płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe, najczęściej dostępne w postaci czworoboków o szerokości 1,2 m i szerokości około 2-3 m. Różnią się one między sobą ciężarem oraz odpornością na wilgoć. Płyty gipsowo-włókniste są cięższe od płyt G-K oraz są bardziej odporne na wilgoć. Stosując płyty na sufit, można wbudować w konstrukcję oświetlenie LED-owe lub halogenowe. 

Sufity mineralne – sufity Rockfon 

Sufity mineralne są wykonywane w technologii mokrej, która nosi także nazwę wet-felt. Jest stosowana najczęściej w obiektach użyteczności publicznej. W takich płytach są składniki organiczne tj. kreda, papier i krochmal, które są wymieszane włóknami mineralnymi. Dodatkowo są one wzbogacone o preparat bakteriobójczy. 

Sufity Rockfon są innym rodzajem sufitów mineralnych, które stworzone są ze sprasowanej wełny mineralnej. Charakteryzują się znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi oraz dźwiękochłonnymi.

Sufity kasetonowe

Kasetonowe sufity Armstrong to rozwiązanie najczęściej spotykane w pomieszczeniach o dużej powierzchni, gdzie mniejszą uwagę przywiązuje się do względów estetycznych, np. w supermarketach, biurach czy placówkach medycznych. Do zawieszonego rusztu z profili aluminiowych wkłada się w odpowiednich miejscach moduły, czyli  lekkie, kwadratowe płyty oraz specjalne lampy.

Akustyczne sufity OWA

Modułowe sufity OWA są jedynym na rynku rozwiązaniem, pozwalającym spełnić wymagania dotyczące akustyki pomieszczeń. Płyty stosowane w tym przypadku produkowane są w kilku wersjach, różniących się kombinacją współczynnika pochłaniania dźwięku i izolacyjnością akustyczną. 

Sufity podwieszane oferują wiele możliwości i mogą być montowane w różnych pomieszczeniach. Pełnią nie tylko funkcję estetyczną i dekoracyjną, ale pozwalają także na ukrycie różnych elementów (np. kabli, rur). 

(Artykuł Sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%