Zamknij
REKLAMAGrille ogrodowe - wybierz na Ceneo

Jakie wybrać oprawy schodowe LED?

09:07, 02.04.2021 | materiały patnera

Technologia LED to prawdziwa innowacja, która zrewolucjonizowała rynek oświetlenia. Daje ogromne możliwości oraz zapewnia szeroki wybór produktów oświetleniowych. Stanowi funkcjonalne, energooszczędne oraz efektywne rozwiązanie także w przypadku opraw schodowych.

Jakie oprawy schodowe LED wybrać, aby były właściwe oraz spełniały wszelkie niezbędne funkcje praktyczne i estetyczne w domu? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać odpowiedź na to ważne pytanie!

Oświetlenie oświetleniu nierówne

Zanim wybierzesz oświetlenie idealne, zapoznaj się z dostępnymi na rynku opcjami. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań są taśmy ledowe, które montuje się pod trepami schodowymi. Są one nie tylko tanie, ale również niezwykle proste w montażu i będą doskonale pasowały do nowoczesnego wystroju. Nadadzą wnętrzu eleganckiego designu oraz precyzyjnie oświetlą stopnie. Dzięki nim korzystanie ze schodów będzie wygodne i komfortowe.

Popularnym rozwiązaniem na klatkach schodowych są także ozdobne wiszące lampy ledowe lub światła punktowe. Te drugie montuje się zazwyczaj przy podłodze co kilka stopni. Rozproszone, delikatne światło nie będzie raziło w oczy, a jednocześnie dobrze oświetli schody i zapewni pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. 

Właściwy dobór temperatury barwy

Bardzo ważny jest także odpowiedni dobór temperatury barwy. Do mieszkań i domów najlepszym rozwiązaniem jest ciepłe lub neutralne światło. W odróżnieniu od zimnej barwy nie zmienia ono kolorystyki otoczenia, a także wprowadza przyjemną, przytulną atmosferę. Ciepłe światło mieści się w przedziale od 3300 do 3500 K, natomiast neutralnej barwy szukaj w zakresie od 4000 do 4500 K.

Dodatkowe funkcje oprawy schodowej

Oprawa schodowa LED często stanowi świetną alternatywę dla głównego oświetlenia schodów. Dlatego zdecyduj się się na pełną funkcjonalność i pomyśl o dodatkowych aspektach. Niezwykle praktyczny jest czujnik ruchu, który wyczuje, gdy ktoś zbliża się do schodów i automatycznie włączy światło. Gwarantuje to bezpieczeństwo i komfort użytkowania, a także zapewnia niższe zużycie energii. 

Możesz także pomyśleć nad czujnikiem zmierzchu, który będzie włączał światło o określonej porze. Jest to praktyczne w momencie, gdy Twoje schody nie potrzebują oświetlenia w ciągu dnia.

Jeśli chcesz, aby Twoje oświetlenie schodowe służyło Ci przez wiele lat, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są oprawy lamp. Najlepszym wyborem będą oprawy z aluminium lub stali nierdzewnej.

Z pewnością wiesz już, jakie oprawy schodowe LED powinieneś wybrać. Nie pozostaje Ci zatem nic innego, niż pójść na zakupy i wybrać model, który będzie najbardziej pasował do Twojego wnętrza. 

Źródło: https://www.unilight.com.pl/oprawy-schodowe

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMARowerki i zabawki ogrodowe - zobacz ceny
0%