Zamknij
REKLAMA

COVID zbiera żniwo. Dzisiaj zmarł poseł Stanisław Dulias, kilka dni wcześniej jego małżonka

21:17, 17.11.2020 | J.M.
REKLAMA

Dzisiaj na covidowym oddziale mysłowickiego szpitala zmarł Stanisław Dulias. – 10 listopada, także na COVID-19 zmarła jego żona Bogumiła. To była wspaniała kobieta – mówi Edward Dulias, brat zmarłego.

Stanisław Dulias urodził się w 1939 r. w Zbarażu, obecnie na Ukrainie.

Pasjonat podnoszenia ciężarów, zdobył mistrzostwo Śląska, był sędzią tej dyscypliny. "Początki sekcji podnoszenia ciężarów HKS Odra sięgają 1969 roku. Ciężarowcy pojawili się w Miasteczku za sprawą Stanisława Duliasa, podówczas kierownika w miejscowej hucie cynku i byłego sztangisty" – napisał na łamach "Gwarka" Krzysztof Garczarczyk. Klub założony przez S. Duliasa w 1979 r. wywalczył awans do I ligi.

Absolwent Wydziału Przemysłu Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 1966 do 1978 r. pracował w Hucie Cynku w Miasteczku Śląskim, także na stanowisku kierowniczym. Należał do Związku Zawodowego Hutników. W latach 1980–1997 pełnił funkcję prezesa Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Połomi.

Gdy chodzi o działalność polityczną Stanisław Dulias należał do PZPR, z którą pożegnał się w 1984 r. W 1991 współtworzył śląskie struktury ZZR "Samoobrona" oraz partii Przymierze Samoobrona, działającej od 2000 r. pod nazwą Samoobrona RP. W 2001 r. został wybrany z listy tej partii do Sejmu RP. Zasiadał w Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Zasobów Naturalnych oraz Komisji ds. Unii Europejskiej. Przewodniczył podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze. W 2003 r. pożegnał się z Samoobroną i wstąpił do Polskiej Racji Stanu, w której objął funkcję sekretarza generalnego.

Zmarły dzisiaj Stanisław Dulias miał 81 lat, małżonka była 3 lata młodsza.

[ZT]28582[/ZT]

(J.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%