Zamknij

Pół miliarda dotacji dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

artykuł sponsorowany 09:27, 20.01.2023 Aktualizacja: 10:22, 20.01.2023

Pół miliarda dotacji dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Aż 50% dofinansowania, zamiast coraz wyższych rachunków za energię - możliwość produkowania własnej, a nawet sprzedaży nadwyżki i pozyskania dodatkowych przychodów! Rusza nowa transza dofinansowań dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Wnioski można składać od 1 lutego.

Na dofinansowania przeznaczono prawie pół mld złotych. To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii wśród mieszkańców budynków wielorodzinnych. Perspektywa możliwości uniezależnienia się od ciągłego wzrostu cen energii jest silnym impulsem do szukania oszczędności. Zwłaszcza że nowoczesne, ekologiczne rozwiązania nie tylko pozwalają zagwarantować komfort cieplny we wszystkich lokalach nawet największego bloku. Już wkrótce każda spółdzielnia czy wspólnota będzie mogła również na tym zarobić.

Dotacja wyższa niż kiedykolwiek

Zarządcy budynków wielorodzinnych będą mogli starać się o zwrot nawet 50% wartości inwestycji.

– Dofinansowanie będzie przyznawane na zakup, montaż lub budowę nowej instalacji fotowoltaicznej, ale też na modernizację już istniejącej instalacji, w wyniku której jej moc wzrośnie o co najmniej 25%. Dopłaty będzie więc można pozyskać również na instalacje wspomagające, takie jak pompy ciepła czy magazyny energii – wyjaśnia Piotr Kiczka, kierownik oddziału Hymon w Tarnowskich Górach.

To prawdziwa okazja dla spółdzielni i wspólnot, które dotychczas mogły liczyć na dopłaty do instalacji fotowoltaicznych w tej samej wysokości co właściciele domów jednorodzinnych. Mimo że koszt zakupu i montażu był nieporównywalnie wyższy.


W październiku 2022 roku firma Hymon zrealizowała inwestycję w Ptakowicach. Na zamówienie zarządzającej budynkiem wielorodzinnym wspólnoty, na 3-kondygnacyjnym bloku, w którym znajduje się 36 mieszkań, zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 30 kW, a obok stanęła kaskada 3 pomp ciepła Hymon RSV, o mocy 40 kW każda

 Produkuj, sprzedawaj - i zarabiaj!

Wysokość dofinansowania to nie jedyny argument przemawiający za tym, by właśnie teraz podjąć decyzję o wymianie czy modernizacji instalacji grzewczej budynku wielorodzinnego. Montaż instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła nie tylko będzie źródłem pokaźnych oszczędności, ale też może stać się sposobem na pozyskanie dodatkowego przychodu.

– Zmianie ulegną zasady rozliczania energii. Zarządca budynku ma możliwość zainwestować w większą instalację, niż jest to niezbędne, by zapewnić komfort cieplny wszystkim mieszkańcom. Całość energii oddawanej do sieci będzie co miesiąc rozliczana po cenach hurtowych i przekazywana na konto właściciela. Przychody spółdzielni czy wspólnoty wpłyną na obniżenie kosztów utrzymania budynku, a oszczędności pochodzące ze sprzedaży nadwyżki energii można będzie przeznaczyć na remonty czy inne wydatki – podpowiada Piotr Kiczka.

Formalności zostaw nam

Wnioski będą przyjmowane już od 1 lutego 2023 roku. O dofinansowanie może wystąpić każda wspólnota, spółdzielnia mieszkaniowa czy inny zarządca budynku wielorodzinnego.

– By wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, gwarantujemy nie tylko profesjonalną i kompleksową realizację usługi sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Zarządcy budynków wielorodzinnych, którzy odwiedzą nasze biuro, mogą również liczyć na pomoc w załatwieniu wszystkich formalności niezbędnych do pozyskania dofinansowania i kredytu na preferencyjnych warunkach. Wystarczy tylko złożyć podpis i czekać na dobre wieści – podsumowuje kierownik tarnogórskiego oddziału firmy Hymon.

Hymon Fotowoltaika - INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE I POMPY CIEPŁA
ul. Kaczyniec 18, Tarnowskie Góry
tel. 570 520 984, 570 600 396

 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%