Zamknij
REKLAMA

Wójt i radni zorganizowali zbiórkę dla strażaków z Ukrainy. Potrzebny jest samochód

18:00, 16.05.2022 | aj
Niedawno do Tarnopola trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Lublin 2. Fot. Archiwum UG w Świerklańcu
REKLAMA

Wójt Świerklańca Marek Cyl i radni zorganizowali zbiórkę na zakup używanego samochodu dla strażaków z Tarnopola w Ukrainie. Trwa do końca maja. 

Niedawno do Tarnopola trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Lublin 2. Przekazała go Ochotnicza Straż Pożarna z Orzecha i Urząd Gminy Świerklaniec.

Wóz jest wykorzystywany przez ukraińskich strażaków do bieżącej pracy. To nie koniec potrzeb. 

Przed wojną Państwowy Oddział Ratowniczo-Gaśniczy Miasta Tarnopol dysponował kilkunastoma samochodami. Obecnie większość aut wyjechała na tereny objęte wojną. W tarnopolskiej jednostce zostało kilka sprawnych samochodów (w tym podarowany Lublin).

Strażacy z Tarnopola w dalszym ciągu potrzebują wsparcia. W obecnej sytuacji bardzo potrzebny byłby używany samochód typu SUV lub terenowy.

Władze Świerklańca: wójt i radni postanowili, że kupią, przygotują i przekażą używanego SUV-a lub terenówkę strażakom z Tarnopola. Uruchomili zbiórkę "Samochód operacyjny dla strażaków z Tarnopola na Ukrainie" na portalu zrzutka.pl. Link jest tutaj. 

Pieniądze przeznaczą na zakup auta oraz ewentualnych części do naprawy i wyposażenia. Przygotowanie, naprawę oraz wyposażenie auta i jego przekazanie biorą na siebie.

" Auto zostanie naprawione i przygotowane w serwisie GB Cars Auto Serwis w Świerklańcu, a serwis wykona wszystkie czynności na swój koszt. Nasz plan zakłada akcję zbiórki do końca maja, by samochód w czerwcu mógł zacząć swoją służbę w Tarnopolu na Ukrainie. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy niż zakładamy, to przekażemy je na zrzutkę  https://zrzutka.pl/razemdlaukrainy" - pisze wójt Marek Cyl.

[ZT]36066[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%