Zamknij
REKLAMA

78-latek miał pieniądze, ale nie mógł z nich skorzystać. Święta spędził na ulicy

12:34, 29.12.2020 | J.M
Skomentuj - Bardzo dziękuję policjantowi, który mi pomógł - mówi Ernest Skop. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

78-latek miał pieniądze, ale nie mógł z nich skorzystać. – Gdyby nie pomoc policjanta, dalej byłbym skazany na bezdomność – mówi Ernest Skop, który dzisiaj rano przyszedł do redakcji "Gwarka".

W marcu tego roku Ernest Skop wygrał przetarg na wynajem mieszkania od Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik. Wpłacił wadium i kaucję w wysokości około 10 tys. zł.

– Ale po kilku miesiącach zorientowałem się, że emerytury nie wystarczy mi na opłacenie rachunków, zakup leków, które kosztują 300 zł miesięcznie, na jedzenie. Uczciwe chciałem zdać mieszkanie, wymalowałem je i wyprowadziłem się z końcem listopada – opowiada pan Ernest.

Liczył na to, że spółdzielni zwróci mu natychmiast pieniądze. Tak się jednak nie stało. 78- latek nie miał środków na wynajęcie tańszego lokum, więc razem ze swoim psem spał w samochodzie. Jednak po trzech tygodniach zepsuło się ogrzewanie i oddał auto do mechanika. Zaczął sypiać w wiatach przystankowych. – Święta spędziłem na ulicy. Najbardziej było mi żal mojego psa – opowiada ze łzami w oczach.

W poniedziałek, 28 grudnia poszedł na policję.

– Z umowy najmu wynikało, że spółdzielnia ma zwrócić kaucję lokatorowi następnego dnia po całkowitym rozliczeniu. Jednak nie określono terminu rozliczenia – mówi sierż. sztab. Robert Juda z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Tarnowskich Górach.

Wszystko było więc zgodnie z prawem, jednak policjant postanowił pomóc panu Ernestowi. Zadzwonił do spółdzielni i poinformował, że ich były lokator jest w bardzo trudnej sytuacji, został praktycznie bezdomny i brakuje mu środków do życia. To wystarczyło. Następnego dnia pieniądze były na koncie pana Ernesta. 

– Bardzo dziękuję policjantowi, który mi pomógł – mówi Ernest Skop.

[ZT]29028[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMASporty zimowe - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (11)

Chory krajChory kraj

15 1

Typowy przykład tzw umow w chorym kraju 14:24, 29.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OloOlo

8 2

To nie kraj jest chory. To państwo jest chore. 16:08, 29.12.2020


Specjalnosc w PolsceSpecjalnosc w Polsce

3 0

Pisanie tzw umow 13:20, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Drogi GwarkuDrogi Gwarku

2 0

Może by tak napisać , gdzie się znajduje ten Pan, czy gdzieś zamieszkuje , czy w samochodzie ? Może podrążyć ten temat bardziej ? Gdzie się ten pan znajduje, czego potrzebuje. Jest okres noworoczny, jak teraz nie będziemy dla ludzi dobrzy to kiedy ? Może uda się coś temu Panu pomóc? Zorgwnizowac jakas zbiórkę dla tego Pana, pomóc mu znaleźć mieszkanie ? Bo czytałam na innym portalu, że ten pan nadal mieszka w zepsutym samochodzie , urząd miasta zaproponował żeby poszedł do noclegowni a psa do schroniska ( a ten pies to jedyna rodzina jaka ma ten Pan zgodnie z innymi artykułami, bo córka mieszka za granicą i nie utrzymują od prawie 20 lat kontaktu - i ten Pan żyje tylko dla psa , którego nie chce zostawić , a nikt nie chce , mimo przyzwoitej emerytury wynająć temu panu mieszkania skuli psa.... ) Proszę drogi Gwarku, podajcie , co się dzieje nadal z tym Panem 15:51, 02.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TarnogorzankaTarnogorzanka

1 1

Żal mi tego człowieka. Ale co zrobił z pieniędzmi za sprzedaż nieruchomości? 20:50, 02.01.2021


Drogi GwarkuDrogi Gwarku

1 1

Tarnogorzanko - a może rodzina mu cześć kasiory zabrała a domek poszedł za bezcen ? Agituje tu jakaś osoba że rodzina kilka miesięcy temu przyjechała samochodem drogiej marki, może przyjechali, temat sprzedaży nieruchomości dziadkowi klepneli, część kasy zabrali i martw się dalej dziadku sam ? Bo to mało takich przypadków ? Teraz to trzeba się upewnić że dziadek na mrozie nie zmarznie. Idą ciężkie mrozy , nie wystarczy że człowiek święta i nowy rok na ulicy spędził ? Trzeba rozkładać człowiekowi życie do 7 pokolenia , żeby stwierdzić czy zasluguje)/ nie zasługuje na pomoc ? Poważnie ? 21:40, 05.01.2021


KomentarzKomentarz

4 0

Tarnogorzanka ma rację, ten Pan niedawno sprzedał nieruchomość za całkiem spora sumkę. Ciekawe na co przeznaczył te pieniądze?
a 2400zł emerytury to dużo wiecej niż ma mój ojciec, który też sam musi opłacać czynsz i leki.
Ten pan albo nie radzi sobie z gospodarowaniem pieniędzmi albo jest bardzo sprytny i wykorzystuje media . 18:37, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaiwniNaiwni

3 0

Nie moge już czytać o biednym Panie Ernescie. Krótkie info dla naiwnych.
Rodzina z Niemiec była u niego 2-3 miesiące temu.Nie z zazdrości, ale dla informacji - błękitnym mustangiem!
Sprzedał kolejna nieruchomość.
Mieszka na ROD ZA TORAMI.
Za wyłączenie prądu na wsi (z winy dostawcy) wezwał policje na sasiada.
Na czas wizyty wolontariatu auto wywoził pod las...
Tragedia z tym cwaniakiem.
Szacun dla Funkcjonariusza policji za pomoc, chociaż Panu Ernestowi raczej nie jest potrzebna.
21:06, 05.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

typowy typowy

1 0

wyborca PZPRpis z tego Ernesta 21:22, 05.01.2021


RadzionkowiankaRadzionkowianka

1 1

Rodzina być może przyjechała po to, żeby od emeryta skasować kasę za sprzedaż domu, nie od dziś wiadomo, że takie starsze osoby to łakomy kąsek dla całej rodziny. Ja mam małe mieszkanko w kredycie i mniej niż połowa życia pana Ernesta za sobą a już się mnie wypytuje rodzina komu mieszkanie przepiszę skoro dzieci nie mam .... To co dopiero taki dziadek. To, że oni jeżdżą mustangiem nie znaczy że on z tego ma choć złotówkę. Bo pewnie nie ma. Ile tych nieruchomości niby ma ? Czytałam że sprzedał domek za bardzo niewielkie pieniądze - też nie wiadomo, czy rodzinie od mustanga na paliwo akurat potrzebne nie było , więc dziadka namówili , skasowali, pojechali i dziadek został sam. Wersja dobra , jak każda inna. A ktoś kto ma 20 letni samochód, marki Smart , to wybaczcie, ale trudno, żeby mógł być nazwany bogatym. Poza tym ten człowiek pewnie śpi w samochodzie , idą ciężkie mrozy !!!! I jemu na bank ciepłej nie ebdzie pod chmurką z myślą , że jego rodzina ma Mustanga. Panie Naiwni, proszę mi podać , jak można zlokalizować tego Pana, bo ja mam zamiar jechać i spróbować mu jakoś pomóc, choć nie mam lokalu, żeby mu zaproponować mieszkanie. Bo myśl o tym ,że za chwilę przyjdzie mróz -20, a człowiek siedzi w nocy w aucie w wieku 78 lat, to mi nie pozwala w nocy spać. Jeśli was bawi bezdomność człowieka , to bawcie się. Mnie nie bawi. ROD za torami, to tam bardziej od obwodnicy czy od strony szwalni przy Lasowicach ? 21:34, 05.01.2021


NaiwniNaiwni

1 0

OD KOŁO FIRMY OLMET. ŚRODKOWA BRAMA. MIESZKA TAM Z KONKUBINA 22:12, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA