Była wata cukrowa, lody, ciasto i inne przysmaki. Do tego zawody, loteria fantowa i praktyczny kurs pierwszej pomocy. Dzieci uczęszczające do świetlicy socjoterapeutycznej tarnogórskiego ośrodka TOTU rozpoczęły wakacje z przytupem: piknikiem i dobrą zabawą.
Świetlica jest miejscem dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży w wieku od 7. do 18. roku życia. Tutaj odrabiają lekcje, rozwijają zainteresowania i spędzają wspólnie wolny czas. Do wyboru są różnorakie zajęcia: ceramiczne, muzyczne i teatralne.
Latem, jak zapewnia Maciej Osuch, dyrektor instytucji także nie zabraknie atrakcji. W planach są nie tylko atrakcje na terenie ośrodka ale też wyjazdy na basen i do Krakowa.
Czytaj także: Spacer po Małym Wersalu? Kiedyś będzie to możliwe