Tarnowskie Góry. Dwa złote medale dla MAŁRO Sztangiści. Zawodnicy wywalczyli awans. Fot. MAŁRO Sztangiści
W 33-stopniowym upale i przy ogromnych emocjach zawodnicy Klubu Sportów Siłowych MAŁRO Sztangiści z Tarnowskich Gór rywalizowali we Wrocławiu podczas eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Strefy D w podnoszeniu ciężarów. Młodzi sztangiści wrócili z dwoma złotymi medalami i dwiema kwalifikacjami do finału OOM.
W sobotę, choć nowoczesna hala i organizacja zawodów stały na wysokim poziomie, wysokie temperatury sprawiły, że żaden kilogram nie przychodził łatwo.
Jako pierwszy na pomoście pojawił się Oskar Galios. W kategorii do 70 kg rozpoczął rywalizację od nieudanej próby na 72 kg w rwaniu. Drugie podejście zakończyło się sukcesem, jednak 75 kg okazało się tego dnia zbyt wymagające.
W podrzucie Tarnogórzanin bez problemów zaliczył 80 kg. Drugie podejście do 84 kg zostało nieuznane przez sędziów, ale w trzeciej próbie ciężar został zaliczony. Wynik 156 kg w dwuboju zapewnił zawodnikowi KSS MAŁRO Sztangiści Tarnowskie Góry złoty medal.
Kapitalny start zaliczył również Franek Łysik w kategorii do 75 kg. W rwaniu był bezbłędny, zaliczając wszystkie trzy podejścia – 72, 76 i 79 kg.
W podrzucie pierwsza próba na 83 kg została spalona za docisk, ale zawodnik szybko wrócił do gry. W drugiej próbie zaliczył 84 kg, a następnie dołożył jeszcze sześć kilogramów i zakończył rywalizację udanym podejściem do 90 kg.
Dwubój na poziomie 169 kg dał reprezentantowi MAŁRO Sztangiści z Tarnowskich Gór pewne zwycięstwo i drugi złoty medal dla klubu.
Najwięcej emocji przyniósł start Pawła Kaźmierskiego, również walczącego w kategorii do 75 kg. W rwaniu po nieudanym pierwszym podejściu na 73 kg zawodnik poprawił się w drugiej próbie, ale 76 kg nie udało się zaliczyć z powodu błędu technicznego.
Jeszcze bardziej dramatycznie wyglądał podrzut. Po podniesieniu ciężaru z 95 do 98 kg sztanga niespodziewanie przewróciła zawodnika na pomoście. W drugim podejściu Paweł skutecznie zarzucił 99 kg i wybił sztangę nad głowę, jednak sędziowie stosunkiem głosów 2:1 nie uznali próby z powodu docisku.
Trzecie podejście wyglądało podobnie. Ponownie 99 kg, ponownie decyzja 2:1 i trzy spalone próby, które oznaczały brak klasyfikacji.
Mimo trudnych warunków zawodnicy Klubu Sportów Siłowych MAŁRO Sztangiści wrócili z Wrocławia z dwoma kwalifikacjami do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Szansę na awans nadal zachowuje Paweł Kaźmierski, który dzięki wysokiej pozycji w krajowych rankingach może jeszcze znaleźć się w gronie finalistów.
::news{"type":"see-also","item":"73757"}
::news{"type":"see-also","item":"73694"}