Sport

Zamknij

Tarnowskie Góry. Dwa złote medale dla MAŁRO Sztangiści. Wywalczyli awans

J.M. 14:34, 23.06.2026 Aktualizacja: 14:34, 23.06.2026
Tarnowskie Góry. Dwa złote medale dla MAŁRO Sztangiści. Wywalczyli awans Tarnowskie Góry. Dwa złote medale dla MAŁRO Sztangiści. Zawodnicy wywalczyli awans. Fot. MAŁRO Sztangiści

W 33-stopniowym upale i przy ogromnych emocjach zawodnicy Klubu Sportów Siłowych MAŁRO Sztangiści z Tarnowskich Gór rywalizowali we Wrocławiu podczas eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Strefy D w podnoszeniu ciężarów. Młodzi sztangiści wrócili z dwoma złotymi medalami i dwiema kwalifikacjami do finału OOM.

W sobotę, choć nowoczesna hala i organizacja zawodów stały na wysokim poziomie, wysokie temperatury sprawiły, że żaden kilogram nie przychodził łatwo.

Oskar Galios mistrzem w kategorii do 70 kg

Jako pierwszy na pomoście pojawił się Oskar Galios. W kategorii do 70 kg rozpoczął rywalizację od nieudanej próby na 72 kg w rwaniu. Drugie podejście zakończyło się sukcesem, jednak 75 kg okazało się tego dnia zbyt wymagające.

W podrzucie Tarnogórzanin bez problemów zaliczył 80 kg. Drugie podejście do 84 kg zostało nieuznane przez sędziów, ale w trzeciej próbie ciężar został zaliczony. Wynik 156 kg w dwuboju zapewnił zawodnikowi KSS MAŁRO Sztangiści Tarnowskie Góry złoty medal.

Franek Łysik nie dał rywalom szans

Kapitalny start zaliczył również Franek Łysik w kategorii do 75 kg. W rwaniu był bezbłędny, zaliczając wszystkie trzy podejścia – 72, 76 i 79 kg.

W podrzucie pierwsza próba na 83 kg została spalona za docisk, ale zawodnik szybko wrócił do gry. W drugiej próbie zaliczył 84 kg, a następnie dołożył jeszcze sześć kilogramów i zakończył rywalizację udanym podejściem do 90 kg.

Dwubój na poziomie 169 kg dał reprezentantowi MAŁRO Sztangiści z Tarnowskich Gór pewne zwycięstwo i drugi złoty medal dla klubu.

Dramatyczny występ Pawła Kaźmierskiego

Najwięcej emocji przyniósł start Pawła Kaźmierskiego, również walczącego w kategorii do 75 kg. W rwaniu po nieudanym pierwszym podejściu na 73 kg zawodnik poprawił się w drugiej próbie, ale 76 kg nie udało się zaliczyć z powodu błędu technicznego.

Jeszcze bardziej dramatycznie wyglądał podrzut. Po podniesieniu ciężaru z 95 do 98 kg sztanga niespodziewanie przewróciła zawodnika na pomoście. W drugim podejściu Paweł skutecznie zarzucił 99 kg i wybił sztangę nad głowę, jednak sędziowie stosunkiem głosów 2:1 nie uznali próby z powodu docisku.

Trzecie podejście wyglądało podobnie. Ponownie 99 kg, ponownie decyzja 2:1 i trzy spalone próby, które oznaczały brak klasyfikacji.

Dwie kwalifikacje do finału

Mimo trudnych warunków zawodnicy Klubu Sportów Siłowych MAŁRO Sztangiści wrócili z Wrocławia z dwoma kwalifikacjami do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Szansę na awans nadal zachowuje Paweł Kaźmierski, który dzięki wysokiej pozycji w krajowych rankingach może jeszcze znaleźć się w gronie finalistów.

::news{"type":"see-also","item":"73757"}

::news{"type":"see-also","item":"73694"}

(J.M.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%