Zamknij
REKLAMA

Fatalna sytuacja w przedszkolach. Kilku placówkom grozi zamknięcie. Zakażenia także wśród urzędników

10:20, 11.03.2021 | aj
Zdjecie poglądowe
REKLAMA

Z powodu koronawirusa bardzo źle wygląda sytuacja w miejskich przedszkolach w Piekarach Śląskich. Zakażone są osoby z obsługi i nauczyciele, w tym osoba, która kilka dni wcześniej była szczepiona. Duży wzrost zakażeń zanotowano też w miejskich zakładach i urzędzie. 

Bardzo dużo zakażeń zanotowano w przedszkolach nr 1, 2, 4, 12 i 13. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w przedszkolu nr 2. Trzy osoby, w tym jeden nauczyciel, mieli pozytywny wynik testu na COVID-19. Na szczęście żadna grupa nie jest objęta kwarantanną. W placówce panuje też jelitówka, stąd apel do rodziców, żeby zostawili w miarę możliwości dzieci w domach lub odbierali zaraz po obiedzie. Wkrótce może brakować personelu.

Wiceprezydent Krzysztof Turzański ostrzegał, że podobnie jest w pozostałych przedszkolach i może grozić im całkowite zamknięcie. 

– Chorują osoby niezaszczepione, pracownicy obsługi oraz nauczyciele, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki. W jednym przypadku zachorowała osoba, która kilka dni wcześniej została zaszczepiona, ale nie miała jeszcze odporności - mówił. 

Niedobrze wygląda też sytuacja urzędach i miejskich jednostkach. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej 10 osób miało pozytywny wynik testu, do tego część pracowników jest na kwarantannie. W Zakładzie Gospodarki Komunalnej z pracy jest wyłączonych 15 osób. W urzędzie miejskim – 3, w tym nowy pracownik, któremu koronawirus uniemożliwił rozpoczęcie pracy. 

[ZT]30193[/ZT]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%