23 sierpnia burmistrz Klaudiusz Kandzia i radny Michał Brol spotkali się z przedstawicielem firmy GTV BUS. Chodziło o uruchomienie regularnych przewozów na linii Kalety – Tarnowskie Góry.
Spotkanie przyniosło pozytywne rezultaty. GTV BUS od 1 września uruchamia linię autobusową Kalety – Tarnowskie Góry, na trasie: Drutarnia – Kalety – Miotek – Miasteczko Śląskie – Tarnowskie Góry Dworzec.
W dni robocze będzie 8 kursów na trasie Drutarnia – Tarnowskie Góry Dworzec przez Miasteczko Śląskie i Lasowice, w tym dwa połączenia z przesiadką w Miotku.
Godziny odjazdów z Drutarni do Tarnowskich Gór: 5.40, 6.45, 8.00, 8.50, 11.00, 12.45, 14.05, 15.20 (skrócony do Miotka), 16.10.
Z Tarnowskich Gór do Drutarni będzie 9 kursów, z czego 3 z przesiadką na przystanku Miotek Kościół.
Godziny odjazdów z Tarnowskich Gór do Drutarni: 5.45, 7.20, 8.15, 10.00, 12.00, 13.30, 14.45, 15.20, 17.00.
Bilety jednorazowe kupować można bezpośrednio u kierowców, kosztują 3,50 zł na trasach w granicach Kalet oraz 4,50 zł do Tarnowskich Gór.
Bilety miesięczne do kupienia od poniedziałku, 30 sierpnia na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach (132 zł w granicach Kalet, 160 zł do Tarnowskich Gór).
W przypadku dużego zainteresowania linią mają być dodatkowe kursy w godzinach wieczornych i w dni wolne od pracy.
::news{"type":"see-also","item":"32248"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwarek.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz