Bytomski Jarmark Staroci to jeden z największych jarmarków staroci w Polsce. W każdy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca gromadzi wystawców i miłośników antyków niemal z całego kraju. Zakończył się pierwszy etap rozbudowy infrastruktury Bytomskiego Jarmarku Staroci.
Do Bytomia co miesiąc przyjeżdża od kilkudziesięciu nawet do pół tysiąca wystawców z całego kraju. Miasto chce poprawiać warunki dla handlarzy i odwiedzających jarmark, dlatego inwestuje w infrastrukturę Bytomskiego Jarmarku Staroci. Zakończono pierwszy etap rozbudowy. Miasto planuje dalsze zagospodarowanie zieleni, stworzenie alejek i stoisk.
– Łącznie powstało 20 dużych i 20 małych stanowisk, na których wystawcy będą mogli eksponować swoje towary. Powstał budynek gospodarczy z sanitariatami a teren został oświetlony i ogrodzony, stanęły ławki i kosze na śmieci – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.
Oprócz tego wymieniono sieć wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną, a także utwardzono teren. Zaaranżowane zostało także miejsce dla małej gastronomii. Inwestycja warta ponad 2 mln zł, została zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją inwestycji opowiedziało się 3780 mieszkańców.
– Chcemy zrekultywować i przywrócić mieszkańcom zaniedbany teren znajdujący się w rejonie Bytomskiego Jarmarku Staroci przy ul. Frycza Modrzewskiego – mówi zastępca prezydenta Bytomia. – W drugim etapie rozbudowy Bytomskiego Jarmarku Staroci, planujemy budowę nowych alejek, stoisk oraz zagospodarowanie zieleni.
Projekt „Rekultywacja terenu zielonego przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu” zostanie zgłoszony do dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego. Jeśli Bytom pozyska dofinansowanie z Unii Europejskiej, projekt zostanie zrealizowany w 2025 roku. Szacunkowa wartość drugiego etapu rozbudowy to 927 tys. zł.
Czytaj także:
Było wesele, ludzie grzeszyli i młyn się zapadł
Wkrótce opuszczą pałac w Łubiu. Powstaje nowy dom
Powiat tarnogórski. Omijając jedną dziuę...
Wąskotorówka zyskuje na popularności. Liczba...
Pożeracze Smutków. Nauczycielka szyje dla WOŚP
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz