Żyglin. 18 czerwca na ul. Stacyjnej w Żyglinie kierowca Volkswagena Polo, 57-letni mieszkaniec Kalet zasnął za kierownicą. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Oplem, którego prowadziła 20-latka z Miasteczka Śląskiego. I ona, i 14-letni pasażer źle się poczuli, i trafili do szpitala na badania. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Samochody były na tyle poważnie uszkodzone, że policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.
Wieszowa, Zbrosławice. W ostatnich dniach na stacjach przy autostradzie A1 doszło do kilku kradzieży paliwa. W części przypadków na nagraniach monitoringu są numery rejestracyjne samochodów. Były jednak i przypadki, kiedy te numery nie są przypisane do żadnego samochodu. Raz zdarzyła się też awaria monitoringu. Policja szuka złodziei bądź też zapominalskich.