Zamknij

Terapia medyczną marihuaną - jak uzyskać receptę online?

artykuł sponsorowany + 10:42, 17.10.2022 Aktualizacja: 10:42, 17.10.2022 ok. 4 min. czytania

Od 2017 roku medyczna marihuana jest w Polsce legalna. Dzięki swoim właściwościom może być stosowana w walce z wieloma zróżnicowanymi chorobami. Coraz więcej specjalistów decyduje się wprowadzić ją do leczenia swoich pacjentów. Nie każdy jednak posiada wiedzę pozwalającą mu odpowiednio sprofilować terapię, przez co lekarze, w większości nie posiadający odpowiedniego przeszkolenia w tej dziedzinie, wciąż wstrzymują się z sugerowaniem chorym tej ścieżki leczenia. Jednocześnie świadomość społeczna dotycząca tego, kto może ubiegać się o wystawienie recepty na medyczną marihuanę, jakie schorzenia i choroby kwalifikują do skorzystania z tej terapii, jakie są wskazania i przeciwskazania jej stosowania - wciąż w naszym kraju kuleje, a przynajmniej jest niewystarczająca. Dla wielu potencjalnych pacjentów niejasne pozostaje, u jakiego lekarza ubiegać się o wystawienie takiej recepty. Teoretycznie medyczną marihuanę mogą przepisywać lekarze wszystkich specjalizacji za wyjątkiem weterynarii, uprawnieni do wystawiania recept narkotycznych (RPW). W kwestii formalnej recepta ta wygląda identycznie jak w przypadku innych medykamentów, a więc i jej realizacja przebiega w tożsamy sposób. Oto kilka kluczowych informacji, które rozwieją wątpliwości zainteresowanych podjęciem leczenia konopiami medycznymi.

Medyczna marihuana - choroby i schorzenia kwalifikujące do terapii

Z uwagi na to, że nie istnieje oficjalna, prawnie usankcjonowana lista chorób i schorzeń kwalifikujących do terapii konopiami, to lekarz - weryfikując czy dolegliwość związana jest z problemami układu endokannabinoidowego - decyduje, czy w konkretnym przypadku medyczna marihuana może stanowić remedium na problemy pacjenta. Leki wytwarzane na bazie konopi nie tylko wspomagają leczenie przewlekłych stanów chorobowych, ale i świetnie sprawdzają się w skutecznym uśmierzaniu bólu im towarzyszącego. Najnowsza badania dowodzą, że do szerokiej grupy chorób i schorzeń, które mogą podlegać terapii kannabidoinami należą m.in.: astma, depresja, migreny, stany lękowe, zaburzenia odżywiania, padaczka, stwardnienie rozsiane, jaska, skutki uboczne chemioterapii, bóle menstruacyjne i reumatyczne, zespoły stresu pourazowego, zaburzenia snu, choroby Alzheimera, Leśniowskiego-Crohna czy Parkinsona. Konopie medyczne mogą stanowić uzupełnienie terapii farmakologicznej, a także skuteczny zamiennik, gdy przepisane wcześniej środki nie spełniają swojego zadania czy powodują niepożądane skutki uboczne. W ostatnim czasie klinika CannaTherapy proponuje duże ułatwienie dla swoich pacjentów. Medyczna marihuana recepta online to usługa, która ułatwi otrzymanie leków na bazie konopi pacjentom, dla których stacjonarna wizyta może okazać się sporą trudnością. 

Medyczna marihuana recepta online - jak ją zdobyć

Otrzymanie recepty na medyczną marihuanę online nie wiąże się z dodatkowymi przeszkodami. Proces przebiega w dokładnie ten sam sposób, co przy okazji ubiegania się o receptę na inne lekarstwa. Warto jednak pamiętać, że wielu lekarzy wciąż waha się przepisywać konopie lecznicze, co wiąże się z niskim poziomem świadomości rewolucyjności tej metody leczenia. Sugeruje się więc wybór specjalisty, którego doświadczenie przeprowadzania terapii medyczną marihuaną pozwoli odpowiednio sprofilować wariant terapii konopnej pod konkretny przypadek. Przez wizytą pacjent powinien przygotować pełny opis choroby, orzeczenie lekarskie potwierdzające jej zdiagnozowanie, aktualne wyniki badań krwi, listę przyjmowanych leków. Decyzję lekarza musi poprzedzić gruntowny wywiad. Z uwagi na to, że marihuana lecznicza nie jest dostępna powszechnie w aptekach, należy zarezerwować ją w jednej z placówek wskazanych przez specjalistę w czasie wizyty. W klinice CannaTherapy wprowadzono możliwość wystawiania recept na medyczną marihuanę w pełni zdalnie. Oczywiście i w tym przypadku lekarską decyzję musi poprzedzić konsultacja i wnikliwa analiza historii chorób oraz wcześniejszego leczenia. Przejście w tryb zdalny może jednak znacząco skrócić cały proces do trzech prostych kroków. Na początku należy zarejestrować się na wizytę online lub telefonicznie. Po przygotowaniu osobistej dokumentacji medycznej, którą można dostarczyć również mailowo, pacjent podejmuje konsultację lekarską, podczas której lekarz decyduje o ewentualnej kwalifikacji do terapii konopnej, dobiera pożądaną dawkę, informując precyzyjnie o przebiegu leczenia. Po konsultacji zostaje już tylko zrealizować receptę i zastosować się do lekarskich wskazówek stosowania środków.

CannaTherapy - klinika terapii medyczną marihuaną

CannaTherapy to - zlokalizowana we Wrocławiu - profesjonalna klinika leczenia medyczną marihuaną, bazująca na doświadczeniu i wiedzy ekspertów od nowoczesnych form terapii kannabinoidami. Priorytety kliniki to wygoda pacjenta, który może skorzystać z konsultacji online i wystawienia e recept, bezpieczeństwo, tak istotne w przypadku nowatorskich metod leczenia, a także skuteczność, której świadectwem pozostaje zadowolenie setek pacjentów.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%