Mieszkańcy Radzionkowa licznie uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Powstań Śląskich, które odbyły się na Eko-Rynku i były jednocześnie uroczystym zwieńczeniem XVIII Dni Radzionkowa oraz jubileuszu 700-lecia pierwszej historycznej wzmianki o mieście.
Katarzyna Kowalik z Tarnowskich Gór zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Masters w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbywają się w dniach 20–21 czerwca w Sierpcu. Zawodniczka triumfowała w kategorii do 63 kg w grupie Masters 2 (50+), potwierdzając swoją wysoką formę oraz determinację w powrocie do sportowej rywalizacji.
Na początku postraszył deszcz, potem organizatorzy musieli zmierzyć się z problemami z zasilaniem, ale ostatecznie wydarzenie „Lato na 500! Misja: belgijka!” udało się.
Przygotowaliśmy dla Was zestawienie naszych artykułów, które w ostatnim czasie biły rekordy odsłon. Sprawdźcie, co najbardziej zainteresowało naszych Czytelników i nie przegapcie najważniejszych tematów!
Na rondzie im. ppkł. Ranoszka w Tarnowskich Górach pojawiły się trzy neony nawiązujące do obchodów 500-lecia miasta. Instalacje kosztowały 50 tys. zł i pozostaną w tym miejscu do końca 2026 roku.
Między Orzechem, Kozłową Górą a Świerklańcem, niedaleko romantycznej ruiny, żyją borsuki – zwierzęta, które od wieków budziły zainteresowanie ludzi i obrosły licznymi opowieściami.
Świetnie bawili się dziś, 20 czerwca, uczestnicy pikniku parafialno-dzielnicowego w Lasowicach. Zaprosili na niego rada dzielnicy i parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Uroczystość upamiętniającą powstańców śląskich zorganizowano dziś, 20 czerwca, pod pomnikiem u zbiegu ulic Strzeleckiej i Odrodzenia w Tarnowskich Górach.
Urząd Miejski w Tarnowskich Górach poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko dyrektora Żłobka Publicznego nr 2. Nową placówką, która powstaje przy ul. Andersa, pokieruje Monika Popczyk z Piekar Śląskich.
Wrak samochodu stoi na polu w Pniowcu od ponad roku i nikomu nie udało się znaleźć sposobu, by go usunąć. Sprawę w swoje ręce wzięli bezdomni i w nim zamieszkali, przy okazji utrudniając życie mieszkańcom.
Rada Miejska w Tarnowskich Górach przyjęła uchwałę, w której zwraca się do władz powiatu tarnogórskiego o pilne działania mające zapewnić całodobowy i sprawny system stwierdzania zgonów osób zmarłych poza podmiotami leczniczymi. Jej podjęcie "stanowi wyraz troski o zachowanie godności osób zmarłych oraz ochronę mieszkańców przed dodatkową traumą wynikającą z niewydolności struktur administracyjnych" – napisano w uzasadnieniu.