Zamknij
REKLAMA

Hala targowa w Tarnowskich Górach. Gdy 25 lat temu ją otwierano były protesty

06:35, 23.06.2022 | .
Skomentuj Hala targowa w Tarnowskich Górach. Fot. Jarosław Myśliwski
REKLAMA

Hala targowa w Tarnowskich Górach, czyli Centrum Usługowo-Handlowe Hala zostało oddane do użytku 25 lat temu. Lubicie tu kupować?

Budowa trwała 10 miesięcy a jej otwarcie planowano na lipiec 1997 r. Ostatecznie stało się to 10 września. Na opóźnienie miały mieć wpływ m.in. "nastroje społeczne, które spowodowały lawinę dyskusji oraz problemy natury organizacyjnej i technicznej". Tak wyjaśniał to na łamach "Gwarka" Sylwester Kandora, ówczesny wiceprezes spółki Hala Targowa TGM.

Nastroje społeczne wynikały z zamiaru likwidacji targowisk miejskich przez władze Tarnowskich Gór. Cały handel, poza produktami rolnymi i ogrodniczymi, miał się przenieść z placów targowych przy ulicach Sobieskiego-Sienkiewicza oraz Dolnej do hali. Wyznaczono termin - 9 września 1997 r. miał być ostatnim dniem handlu w tych miejscach.

Część handlujących nie zgodziła się z tym. Do Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach wpłynęła petycja kupców i przyniosła pewien skutek. Jedno z targowisk ocalało.

Otwarcie hali targowej

Mimo zgrzytu i protestów hala targowa zaczęła funkcjonować. Były problemy z parkowaniem, w upalne dni trudno było wytrzymać w środku, ale warunki i tak były o wiele lepsze niż na placu pomiędzy ulicami Sobieskiego, Sienkiewicza i Strzelecką. Zresztą z czasem sytuacja poprawiła się, zarówno gdy chodzi o klimatyzację obiektu, jak i parking. 

Dwukondygnacyjny budynek hali o powierzchni użytkowej 5700 m kw, mieści obecnie 200 stanowiska branży: spożywczej, przemysłowej, konfekcyjnej, usługowej, bar, punkt opłat i bankomat.

Hala to miejsce pracy dla ponad 200 osób i 170 podmiotów gospodarczych.

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić handel w Tarnowskich Górach bez hali targowej.

[ZT]32412[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Boss Boss

5 2

Tanio nie jest taniej jest na handlu w Radzionkowie 12:08, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#boos#boos

3 9

Bo opłata od stoiska jest inna oraz pod dachem . Zanim coś napiszesz ! Pomyśl ? Chyba nie jesteś z tych:::::: platfusów, hanysów ! Ci to bez mózgowca - z Polski zrobili churtownię - każdy z niemiec francji belgi rosji mógł kupić jakikolwiek zakład ,,,,,,za psie grosze majątek naszych dziadków sprzedawali lub likwidowali ! Przykład TG daje obraz - 12 zakładów zlikwidowano i budynki FAZOS z lokatorami za parę złoty sprzedano.????? 14:08, 23.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

sprzedawalisprzedawali

4 3

bo poloki darmozjady niy umiom rzadzic i gospodarzic !!!!!!!!!
POLNISCHE WIRTSCHAFT !!!!!!!!!!!!! 17:01, 23.06.2022


HanysHanys

1 1

Winowajców szukaj w rządzie centralnym w Warszawce, którzy cały kraj by wyprzedali, a żodyn samorząd nie ma prawa im się przeciwstawić 14:32, 25.06.2022


MieszkaniecMieszkaniec

5 0

Szczerze? Taniej iść i kupić w zwykłym sklepie jak na tej hali targowej. Od spożywczych produktów, po ubrania itp. Drogo i to bardzo. Słowo targowa to niezła zmyłka. 16:52, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%