Prezes koła Leszek Gryniuk poleca kupowanie miodu u lokalnych pszczelarzy. Jego zdaniem skład takiego miodu jest najpewniejszy. Pochodzi z tego miejsca, gdzie pszczelarz ma pasiekę. W przypadku koła z Nakła Śląskiego wielu członków ma ją nie tylko przy domu, ale też w górach.
- Najczęściej z takich pasiek pochodzi miód spadziowy, ciemny, o szeregu właściwościach zdrowotnych. Na naszym terenie występuje miód wielokwiatowy i rzepakowy. Kilka lat temu Koło Pszczelarzy w Nakle Śląskim zarejestrowało markę lokalną: miód wielokwiatowy z doliny Brynicy i Małej Panwi. Nie ma go zbyt dużo, ale dzięki temu, że to tereny bardzo urozmaicone pod względem roślinności, osobiście uważam ten miód za najlepszy w okolicy. Przy okazji dożynek i festynów nasi pszczelarze go sprzedają, oczywiście mają certyfikaty świadczące o tym, że to miód zarejestrowany jako marka lokalna - mówił.
Stoiska Koła Pszczelarzy w Nakle Śląskim nie zabraknie 24 sierpnia, podczas pikniku ekologicznego w parku w Świerklańcu, a następnie 31 sierpnia podczas dożynek w Świerklańcu i w Ożarowicach.
[FOTORELACJA]29347[/FOTORELACJA]
Czytaj także:
Łukasz Kowalski w Paryżu. Piękne zdjęcia i Snoop Dogg
Sześć młodych wilków w lublinieckich lasach [FILM]
[FOTORELACJA]29345[/FOTORELACJA]