Zamknij
REKLAMA

Miłość Blanki i Guida. Wrazidlok zaprasza do Pałacu Kawalera w Świerklańcu

15:54, 28.07.2022 | AK
Skomentuj Miłość Blanki i Guida - stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza na mapping w Pałacu Kawalera w Świerklańcu. Fot. Wraizdlok
REKLAMA

W Świerklańcu przez całe wakacje oglądać można mapping "Miłość Blanki i Guida".

Widowisko powstało dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia Wrazidlok, które propaguje bogactwo Górnego Śląska. Celem było stworzenie projektu, który rozsławiłby historyczny park w Świerklańcu.

[WIDEO]448[/WIDEO]

Jak wskazuje tytuł widowiska, widzowie w trakcie pokazu mogą poznać historię miłości łączącej Guida Henckel von Donnersmarcka z jego o 11 lat starszą ukochaną - Blanką de Paiva. Para poznała się w Paryżu, a kobieta skradła serce hrabiego do tego stopnia, że wybudował dla niej Mały Wersal w Świerklańcu. Legenda głosi, że ciało Blanki po śmierci było przechowywane w wannie z formaliną.

Pokaz mappingowy można oglądać codziennie, do końca sierpnia, na fasadzie Pałacu Kawalera 20 minut po zachodzie słońca. Widowisko trwa około pół godziny.

Stowarzyszenie Wrazidlok zaprasza również na inne wydarzenia w Pałacu Kawalera - prelekcje, wystawy czy spotkania - organizowane w ramach Salonu Śląskiego w celu popularyzacji śląskiej historii i kultury.

[ZT]34282[/ZT]

 

(AK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%