Zamknij
REKLAMA

Tarnowskie Góry. Jubileuszowy Tarnogórski Bieg Przełajowy, setki biegaczy w parku

07:00, 25.05.2022 | aj
Skomentuj Jubileuszowa edycja biegu. Fot. Agnieszka Reczkin
REKLAMA

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Tarnogórskiego cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w niej udział 755 uczestników.

W biegu głównym na dystansie 10 km rywalizowało 198 uczestników, w marszu nordic walking na 6,66 km – 60. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się biegi dziecięce. W Tarnogórskiej Mili wzięło udział 363 dzieci, w Biegu Skrzata dla najmłodszych – 122. Najsłabiej wypadł na tym tle bieg dla młodzieży: 12 uczestników.

– Zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, przeszło nasze oczekiwania – komentuje jeden z organizatorów Janusz Środa.

Kolejny raz areną zmagań był park Miejski w Tarnowskich Górach. – Przy pierwszych edycjach były jeszcze głosy, żeby trasa obejmowała większy teren i ulice. Niepotrzebnie, park jest stworzony do biegania, górki są pewnym utrudnieniem, ale i urozmaiceniem dystansu. Nawet od biegaczy z Tarnowskich Gór i okolic słyszymy, że o pewnych zakątkach nie wiedzieli, poznali je w czasie naszego biegu – mówi.

Bieg główny wygrał Damian Kauf (38:07), II miejsce zajął Rafał Kargól z Tarnowskich Gór (38:30), III – Jakub Caban (30:46), IV – Rafał Wachla z Radzionkowa (38:52). Wśród kobiet najlepsza była Dorota Redzik z Piekar Śląskich (45:28), za nią uplasowały się Agnieszka Piecuch z Tarnowskich Gór (46:17) i Karina Korus z Piekar Śląskich (47:40).

W rywalizacji nordic walking najlepszy był Jarosław Kabata z Tarnowskich Gór (42:41), kolejne miejsca zajęli Tomasz Sadowski (43:54) i Joachim Brewka z Lublińca (44:03). Wśród kobiet wygrała Marzena Labus z Lublińca (44:23), druga była Ewa Różewicz z Tychów (49:00), trzecia Małgorzata Wojdanowska z Tarnowskich Gór (49:57).

Bieg organizują Stowarzyszenie TG Biega i Szkoła Podstawowa nr 12 z Tarnowskich Gór. – Bieg organizujemy od tylu lat dzięki silnej ekipie, która spędza setki godzin charytatywnie na przygotowaniach. Bardzo im dziękuję, podobnie jak sponsorom, którzy są z nami od lat  – podkreślał Janusz Środa.

Ze względu na pandemię na imprezę trzeba było czekać aż dwa lata. W 2020 roku zorganizowano wydarzenie "Aktywni dla bohaterów". Każdy uczestnik indywidualnie, w dowolnym miejscu i czasie podejmował aktywność fizyczną. Warunkiem udziału była dowolna wpłata na konto Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Udało się uzbierać prawie 8 tys. zł. Z kolei w ubiegłym roku, także ze względu na ograniczenia, odbył się bieg śladami obiektów UNESCO.

[FOTORELACJA]26915[/FOTORELACJA]

 

(aj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%