Zamknij
REKLAMA

Twój sąsiad był świadkiem ciekawej sytuacji? Weź udział w projekcie!

07:48, 12.09.2021 | esp
REKLAMA

Radzionkowskie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku zaprasza do udziału w V edycji projektu "W poszukiwaniu świadka historii". Zgłoszenia przyjmowane są od 1 września do 1 października.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII oraz średnich. Składa się z 3 etapów: warsztatów, konkursu i tworzenia internetowego archiwum. Zadaniem uczestników jest wcielenie się w rolę badaczy i utrwalenie w formie nagrania audio lub wideo opowieści świadków historii, czyli relacji osób starszych z wydarzeń sprzed lat.

W tym roku tematem przewodnim są wspomnienia seniorów dotyczące różnych ciekawych sytuacji, które wydarzyły się w ich miejscowości. Ważne by byli ich uczestnikami lub świadkami.

CDDG szuka też wolontariuszy do pomocy w realizacji projektu. Mają go m.in. promować przez rozmowy z młodzieżą i nauczycielami, asystować podczas oprowadzania po wystawie, pomóc w czasie warsztatów. Wolontariuszami mogą zostać uczniowie w wieku 15-17 lat. Chętni do 15 września powinny wysłać e-maila na adres [email protected] Należy w nim podać kilka informacji o sobie oraz dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

[ZT]32265[/ZT]

 

(esp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Akcja i nicAkcja i nic

3 0

Zbieranie przez uczniów relacji seniorów powinno być wpisane do programu nauczania historii w starszych klasach szkół podstawowych (to najprostsza i skuteczna metoda ochrony rodzinnego i lokalnego dziedzictwa kulturowego). Oczywiście nie może to być robione bezmyślnie, by młodzież nie tworzyła fałszywych opowieści.
Niestety, sprawa wpisania pozyskiwania wspomnień do programów szkolnych jest to tylko tzw. "pobożnym" życzeniem, bo w Polsce niemal wszystko robi się tymczasowo, byle jak, na łapu-capu, a potem ludzie się dziwią, że nie mają zielonego pojęcia o dziejach własnych rodzin, ani miejscowości w której żyją. 18:59, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piekary Rudne Piekary Rudne

0 0

tam bylo paru skur wie li przez ktorych duzo ludzi zyciem przyplacilo w zsrr !!!
16:41, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%