Zamknij

Logika antyszczepionkowca, czyli co się komu roi i czemu, albo jak komu wygodnie działanie na sygnał od Bila Gejtsa

16:55, 30.10.2021 | Jacek Tarski
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Drażni kolegę Jarosława, że dziennikarstwo pomału, lecz coraz częściej, schodzi na psy. Cały czas schodzi, bo jakby tak zapytać żurnalistów sprzed wojny, to już wtedy na to narzekali.

Fakt faktem, że robota w fachu jest coraz, że tak rzeknę, bardziej frustrująca, bo jak tu pisać do kogoś, kto nie zawsze czyta ze zrozumieniem. Zaprawdę, trudna to sztuka.

Są tacy, którzy znaleźli sobie niszę i piszą do antyszczepionkowców. Aby to robić starczy parę słów - kluczy: eksperyment medyczny, działania niepożądane, kilka innych i wszystko jest jasne. Im większa bzdura, tym większy aplauz.

Jeden taki napisał, że jedna pani dostała szczepionkę i teraz, biedna kaszle, co ma być dowodem na to, że po szczepieniu jest z nią bardziej cienko niż przed, bo wtedy, jak rozumiem, nie kaszlała. 

Od ręki mogę antyszczepionkowcom udostępnić jeszcze jeden argument przeciw. Taki mianowicie, że ja po szczepieniu kicham. Co prawda niektórzy mówią, że to kwestia uczulenia na kocią sierść, ale jak byłem przed szczepieniem, to jakoś nie kichałem. I nie łączę tego z brakiem kota wówczas, żeby było jasne.

W ogóle muszę powiedzieć, że im bardziej się nad tym zastanowię, tym większy widzę sens w byciu szczepieniom przeciwnym. Bo jak to jest, że przed tą całą pandemią byłem pełny witalnych sił, a teraz, gdy się zaszczepiłem, bywam, że tak się wyrażę, sflaczały?

Ani chybi Bil Gejts łączy się ze mną przez tego czipa, który mi wszczepili i co rano nadaje prosto w mózg, cobym to wszystko czniał, bo i tak wysiłek nie ma sensu. I, jak mówią Ślązacy, bestoż chodzę i ziewam i nic mi się nie chce. 

Żeby było jasne, nie mam zamiaru podejmować żadnej polemiki z antyszczepionkowcami. Podobnie zresztą nie rusza mnie teoria, że Ziemia ma 6 tysięcy lat, ani ta, że jest płaska.

To zaś, że światem rządzą jasczuropodobni reptilianie uważam za prawdę, więc i nad tym nie będę zaczynał dyskusji, bo każde słowo w niej wypowiedziane jest stracona na wieki wieków.

Tak więc, antyszczepionkowcy, trzymajcie się. Szukajcie swoich argumentów. Paście się danymi o tym, że do szpitala trafia dziennie tylko dwóch z covidem, za to dwustu z masywnym rozwolnieniem. Skoro ma was to utrzymać przy życiu - żyjcie i bawcie się dobrze. 

[ZT]33155[/ZT]

 

(Jacek Tarski)

Z tygodnikiem „Gwarek” związany od 36 lat. Najpierw jako współpracownik, a od prawie 30 lat jako etatowy dziennikarz. Od kilkunastu lat pisze felietony w rubryce „Zdania podzielone”.

Jacek Tarski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

PrzyznajęPrzyznaję

8 3

Kiedyś mieliście lokalną konkurencję - internetowy portal w domenie .info, prowadzony przez Pana Łukasza D. Nie ukrywam, że był okres kiedy więcej o naszych lokalnych sprawa pisano tam, niż tu. Ale od kilku miesięcy Pan Łukasz moooooccccnoooo odjechał w stronę ANTY i mu się serwis INFORMACYJNY zmienił w poradnik dla foliarzy z codzienną dawką newsów o tym jak to przez "eksperyment medyczny" ludzkość cierpi a złe rządy knują w spisku przeciwko swoim obywatelom. No odjechał gość i wpisuje się w typ "dziennikarza" opisanego w powyższym artykule. Dobrze, że Gwarek się nie daje (choć ma inne odchyły celem zwiększenia "klikalności" no ale widać takie mamy czasy, że trzeba szukać w naiwnych kasy...). 18:08, 30.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tylkoprawdanaswyzwoltylkoprawdanaswyzwol

6 1

"pożytecznych idiotów" nie brakuje po obu stronach, natomiast kto zaprzecza logice i zdrowemu rozsądkowi ten jest zwykłym *%#)!& 21:50, 30.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tylkoprawdanaswyzwoltylkoprawdanaswyzwol

3 2

*%#)!& o niskim ilorazie inteligencji; człowiek umysłowo upośledzony

21:52, 30.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onlyprawdanaswyzwolionlyprawdanaswyzwoli

1 1

niestety cenzura nie dopuszcza słowa *%#)!& 21:54, 30.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaiwnyNaiwny

2 1

To ten co wierzy że......! Szczepienia były ? Są ! I będą ........ Od narodzin naszych jesteśmy kilka krotnie szczepieni w naszym krótkim lub dłuższym życiu ! Czy to nas zwalnia od podejmowania decyzji - by akurat ten temat - zdrowia....negować ! Każdy z nas chce żyć zdrowy - bez dolegliwości ? Nawet alkochol w nadmiarze sporzyty.... konsekwencje kaca odczuwa . Szczepić się czy nie...jestem zwolennikiem szczepień od niemowlaka aż do naturalnej śmierci. By długo, zdrowy i szczęśliwie żyć. Człowiek wynalazł i sprawdziły się medykamenty i chętnie do nich sięgamy - nawet jak tylko nas......głowa boli ? 06:55, 31.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PulokPulok

4 5

Tarski, który ledwo zipie o zdrowiu pisze. Niestety nie ma szczepionki na jego pismakowanie. 08:12, 31.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AleAle

1 1

Sobie nick obrałeś...? Pulok - poniżyłeś się do tego co mosz w kroku 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 09:27, 31.10.2021


Większy pulok Większy pulok

1 3

Infantylizm myślowy tego Pana wynika z wygody a raczej lenistwa , jak ktoś jest leniwy to i myśl jego raczej nie jest skażona wysiłkiem bo tak mu poprostu wygodniej.
Zaszczepię się to i przestać żreć nie będę musiał i wysiłkiem fizycznym nadal brzydzić się mógł będę a i za zdrowie ogółu chętnie wypiję. 11:07, 31.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jeszcze większy puloJeszcze większy pulo

4 5

Przecież nie chodzi o to by się szczepić czy nie szczepić tylko o wolność wyboru . Szczepionki na grypę są już chyba od 20 lat i tez na grypę można umrzeć a jakoś presji na te szczepienia nie ma . Dziennikarz który poddaje się owczemu pędowi i mainstreamowej retoryce nie jest dziennikarzem tylko zwykłym naganiaczem który nie szanuje wolności przekonań innych a jedynie swoje „słusznie słuszniejsze”. 19:48, 31.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Luźna KrysiaLuźna Krysia

2 5

Poziom arogancji tego pana chyba najlepiej świadczy o poziomie. „Pycha kroczy przed upadkiem” 19:54, 31.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hmm hmm

1 1

a ja lubie ciasne ! 20:06, 31.10.2021


REKLAMA
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%