Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
9
07:50, 11.01.2021
Nie dziwię się, że projekt modernizacji skweru przed halą targową w Tarnowskich Górach spotkał się z druzgocącą krytyką. Wśród wielu błędów popełniono ten najważniejszy: nie zapytano mieszkańców o zdanie.
21:52, 24.12.2020
Tegoroczna wystawa moich szopek planowana była z bogatą oprawą literacką i koncertową. Co najważniejsze, w pracach miały przeważać motywy tarnogórskie. Jak wygląda sytuacja, tłumaczyć nie muszę. Pewnie, że szopki mogłem wystawić, ale obejrzałaby je tylko załoga Muzeum. Rozmawiałem z dyrektorką na temat wyjścia awaryjnego, ale doszliśmy do wniosku, że erzaców nie odstawimy.
7
15:21, 19.12.2020
Gratuluję Piotrowi Trojanowi zdobycia nagrody na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jako tarnogórzanin, w sprawie wyróżnienia dla aktora stąd, mogę być nieobiektywny, ale skoro festiwalowe jury uznało, że należy mu się laur za główną rolę męską, to znaczy, że to nie tylko moje odczucie i rzeczywiście świetnie zagrał.
7
10:17, 13.12.2020
W sprawie donosu posłanki Dziuk na dr. Sporonia zaskoczyło mnie tempo działania komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli. Pokazała, że można działać sprawnie. Może więc zajęłaby się także opieszałością organów państwa, z którą nie poradził sobie żaden z dotychczasowych rządów?
1
18:52, 26.11.2020
-Nazywam się Stanisław Dulias i jestem kandydatem do Sejmu RP z listy Samoobrony - przedstawił się niski mężczyzna, który przyszedł do redakcji "Gwarka". 19 lat temu pisaliśmy biogramy kandydatów z powiatu tarnogórskiego, ubiegających się o mandaty do parlamentu.
14:03, 25.11.2020
Kiedyś, kiedyś, nawet nie pamiętam kiedy, robiąc zakupy niezbyt mądrze wydałem kilka złotych na skarbonkę. Nie ona była niemądra, ale ja. Połakomiłem się na zawartość, czyli na krówki. Gdybym był oszczędny w ich jedzeniu!
8
19:51, 22.11.2020
Przykra wiadomość. Tydzień temu na osiedlu Przyjaźń została potrącona piesza, zmarła w szpitalu. Jak doszło do tragicznego wypadku, wyjaśnia policja. Natomiast już teraz ludzie komentują i ja bym tych opinii nie lekceważył.
17
19:29, 10.11.2020
To, czego nie udało się zrobić w ciągu 5 lat funkcjonowania programu Polska Cyfrowa, nadrabiamy w błyskawicznym tempie. Nie ma innego wyjścia, obostrzenia wymuszają i do internetu przenosi się nie tylko edukacja.
14
18:34, 29.10.2020
Otóż zostać nim bardzo łatwo. Napisałem szpunta, czyli przekładając z dziennikarskiego żargonu ? krótką informację. W życiu napisałem takich tysiące, ta akurat informowała o mającej odbyć się przed biurem posłanki Dziuk akcji Pogrzeb Praw Kobiet. Internauta o nicku Polak stwierdził, że są to "podbużające treści" napisane przez "niemieckiego redaktożynę" [pisownia oryginalna].
19:34, 16.10.2020
Jest piątek, jak już napisałem na początku, jeżdżę i poszukuję miejsca do parkowania. Wdepnąłem w centrum miasta i nijak nie jestem w stanie wyjechać. Krążę, bo przez targ nie wolno dzisiaj, na części ul. Teofila Królika jest zakaz. Kolejny raz kieruję się w stronę skrzyżowania Opolskiej i Sobieskiego. Makabra, wyjechać nie da się za diabła, przy skarbówce zapaliło się zielone światło! W końcu udało się, jadę na prywatne parkingi w okolicy TCK-u. O naiwności, miejsca brak, a jeszcze do tego remont Stalmacha...
9
17:40, 14.10.2020
W sobotę premier Morawiecki poinformował, że celem rządu jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, a zapytany o zamykanie szkół odpowiedział, że nie ma takiej potrzeby, bo strategia zaproponowana w sierpniu przez Ministerstwo Edukacji zdaje egzamin. Tego samego dnia kilkuset rodziców uczniów z tarnogórskich szkół dowiedziało się, że sanepid skierował ich na kwarantannę i mają powiadomić pracodawców, że przez najbliższe dni nie będzie ich w pracy. Gdzie tu jakaś logika w działaniu władz państwa? Deklaracja ochrony gospodarki wzniosła, ale wyszło jak zwykle.
17
18:36, 08.10.2020
Ponoć koalicja rządząca Tarnowskimi Górami ma się rozpaść. Skąd to wiadomo? Podobno ktoś gdzieś kiedyś komuś powiedział, a potem napisali o tym w internecie, asekurując się, że jakby co, to ta co to temu niby powiedziała, różne rzeczy już mówiła, a inni pamiętali, że było inaczej.
3
20:40, 02.10.2020
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów parlamentarnych w powiecie tarnogórskim? ? zapytaliśmy czytelników następnego dnia po głosowaniu. Większość odpowiedziała, że nie. Jeżeli tak, to czyimi głosami zostali wybrani obecni posłowie? Na pewno nie przeważającej grupy tych, którzy zaglądają na facebookowy profil "Gwarka", gdzie rok temu zamieściliśmy taką ankietę.
08:00, 26.09.2020
W ramach weekendowych wędrówek odwiedziłem w sierpniu Suchogórski Labirynt Skalny. O tym zespole przyrodniczo - krajobrazowym na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia wie niewiele osób. Nawet tacy, którzy w ten, czy inny sposób penetrują okolice naszego powiatu. Przed wiekami pozyskiwano tutaj dolomit i limonit, a teraz stanowi przepiękny teren do spacerów.
7
17:35, 20.09.2020
Wygląda na to, że Wody Polskie zaczynają sobie radzić z taryfami PWiK. To dobra wiadomość, bo dwa lata temu miałem coraz większe wątpliwości, czy zmiana organu kontrolującego zasadność podwyżek opłat za wodę i odbiór ścieków cokolwiek pomoże.
REKLAMA