Zamknij
REKLAMA
19:34, 16.10.2020
Jest piątek, jak już napisałem na początku, jeżdżę i poszukuję miejsca do parkowania. Wdepnąłem w centrum miasta i nijak nie jestem w stanie wyjechać. Krążę, bo przez targ nie wolno dzisiaj, na części ul. Teofila Królika jest zakaz. Kolejny raz kieruję się w stronę skrzyżowania Opolskiej i Sobieskiego. Makabra, wyjechać nie da się za diabła, przy skarbówce zapaliło się zielone światło! W końcu udało się, jadę na prywatne parkingi w okolicy TCK-u. O naiwności, miejsca brak, a jeszcze do tego remont Stalmacha...
8
17:40, 14.10.2020
W sobotę premier Morawiecki poinformował, że celem rządu jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, a zapytany o zamykanie szkół odpowiedział, że nie ma takiej potrzeby, bo strategia zaproponowana w sierpniu przez Ministerstwo Edukacji zdaje egzamin. Tego samego dnia kilkuset rodziców uczniów z tarnogórskich szkół dowiedziało się, że sanepid skierował ich na kwarantannę i mają powiadomić pracodawców, że przez najbliższe dni nie będzie ich w pracy. Gdzie tu jakaś logika w działaniu władz państwa? Deklaracja ochrony gospodarki wzniosła, ale wyszło jak zwykle.
14
18:36, 08.10.2020
Ponoć koalicja rządząca Tarnowskimi Górami ma się rozpaść. Skąd to wiadomo? Podobno ktoś gdzieś kiedyś komuś powiedział, a potem napisali o tym w internecie, asekurując się, że jakby co, to ta co to temu niby powiedziała, różne rzeczy już mówiła, a inni pamiętali, że było inaczej.
3
20:40, 02.10.2020
Czy jesteś zadowolony z wyniku wyborów parlamentarnych w powiecie tarnogórskim? ? zapytaliśmy czytelników następnego dnia po głosowaniu. Większość odpowiedziała, że nie. Jeżeli tak, to czyimi głosami zostali wybrani obecni posłowie? Na pewno nie przeważającej grupy tych, którzy zaglądają na facebookowy profil "Gwarka", gdzie rok temu zamieściliśmy taką ankietę.
08:00, 26.09.2020
W ramach weekendowych wędrówek odwiedziłem w sierpniu Suchogórski Labirynt Skalny. O tym zespole przyrodniczo - krajobrazowym na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia wie niewiele osób. Nawet tacy, którzy w ten, czy inny sposób penetrują okolice naszego powiatu. Przed wiekami pozyskiwano tutaj dolomit i limonit, a teraz stanowi przepiękny teren do spacerów.
7
17:35, 20.09.2020
Wygląda na to, że Wody Polskie zaczynają sobie radzić z taryfami PWiK. To dobra wiadomość, bo dwa lata temu miałem coraz większe wątpliwości, czy zmiana organu kontrolującego zasadność podwyżek opłat za wodę i odbiór ścieków cokolwiek pomoże.
07:16, 18.09.2020
W celu znalezienia przyczyn braku czasu pozwoliłem na wywiezienie mnie nad Bałtyk. Tak dosłownie wyglądało zmuszenie mnie do urlopu, bo sam z własnej woli pewnie nie wybrałbym się do Jastrzębiej Góry. Tutaj spoglądając na bezmiar wód widzę wyraźnie jak bardzo myliłem się w kwestii czasu. Zapętlenie się w różnych działaniach, często odległych emocjonalnie i merytorycznie, spowodowane było nieumiejętnością gospodarowania dobrodziejstwem wymiaru dyktowanego ruchem Ziemi wokół własnej osi.
2
15:48, 09.09.2020
Dwa tygodnie temu widziałem, jak ekspedientka w sklepie przy ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach wyrzuciła nastolatkę za brak maseczki. Nie pomogło tłumaczenie "ja tylko po kilo cukru". "A ja z twojego powodu nie będę płacić mandatu" ? odparła kobieta za ladą i pokazała drzwi. Wydawałoby się, że w świetle prawa, sytuacja była oczywista. Okazuje się, że nie.
4
14:04, 03.09.2020
Tarnowskie Góry stały się komunikacyjnym zaściankiem. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, niech obejrzy rozkład jazdy pociągów w Lublińcu albo przejedzie się obwodnicami tego miasta. Mniej więcej w tym czasie, gdy budowano pierwszą, Tarnowskie Góry przez głupotę kilku radnych straciły autostradę, która miała biec pomiędzy centrum miasta a Strzybnicą. Gdy burmistrz Edward Maniura zapowiadał na sesji w Lublińcu przywrócenie pociągów do Wrocławia, bo "nasi mieszkańcy tam studiują", w Tarnowskich Górach zamykano linię do Opola i z rozkładu jazdy wycinano kolejne kursy.
2
13:37, 31.08.2020
Powrót po wakacjach do szkoły będzie w tym roku emocjonujący nie tylko dla uczniów. To, co się wydarzy, jest równie nieprzewidywalne jak scenariusz serialu "Broadchurch", pokazywanego na Netfliksie.
1
18:20, 18.08.2020
Pół powiatu postawiono na nogi, bo ktoś nie zabrał znad zalewu pontonu, ktoś inny zapomniał turystycznego krzesełka lub butelki ze smoczkiem. No i trzeba było szukać topielca, bo procedury przewidują, że skoro na brzegu jest pusty ponton, to znaczy, że ktoś mógł się utopić lub właśnie się topi i trzeba mu pomóc.
1
13:56, 18.08.2020
W ubiegłym tygodniu prowadzono poszukiwania kogoś, kto nie zaginął, tylko czegoś zapomniał. Nie tak dawno pirotechnicy wysadzali w Tarnowskich Górach coś, co miało grozić wybuchem, ale nie miało siły rażenia kapiszona. Tak się zastanawiam czy to procedury bezpieczeństwa nie pasują do naszej rzeczywistości, czy też ona nie dorasta do procedur?
6
15:06, 13.08.2020
Tarnowskie Góry to miasto wyjątkowe. To, co sprawdza się gdzie indziej, u nas jest przynajmniej wątpliwe. I tak to, raz za razem, wspólnymi siłami wyważamy dawno otwarte drzwi.
19:58, 02.08.2020
W kościele odezwały się dzwony na mszę, całe szczęście nie na pozgonne leżącemu. Żył. Otaczała go aura wyziewów alkoholowych, co nie znaczyło, że nic gorszego się nie dzieje.
1
14:26, 19.07.2020
Rozbestwiliśmy się w ostatnich latach i oglądając zdjęcia znajomych na Facebooku, trudno wymienić miejsce w promieniu dwóch tysięcy kilometrów, gdzie ich jeszcze nie było. Nawet besuch u rodziny w Westfalii czy na Bajerach, kiedyś długo wyczekiwany, przegrywa z Dubajem, Maltą czy Cyprem, gdzie w dwie godziny doleci Wizzair. Ale nie w tym roku. Teraz turystyczne destynacje uległy drastycznemu skróceniu.
REKLAMA