Zamknij

REKLAMA
19:58, 02.08.2020
W kościele odezwały się dzwony na mszę, całe szczęście nie na pozgonne leżącemu. Żył. Otaczała go aura wyziewów alkoholowych, co nie znaczyło, że nic gorszego się nie dzieje.
1
14:26, 19.07.2020
Rozbestwiliśmy się w ostatnich latach i oglądając zdjęcia znajomych na Facebooku, trudno wymienić miejsce w promieniu dwóch tysięcy kilometrów, gdzie ich jeszcze nie było. Nawet besuch u rodziny w Westfalii czy na Bajerach, kiedyś długo wyczekiwany, przegrywa z Dubajem, Maltą czy Cyprem, gdzie w dwie godziny doleci Wizzair. Ale nie w tym roku. Teraz turystyczne destynacje uległy drastycznemu skróceniu.
10:06, 18.07.2020
Zrozumiałem, że ja także daję się nieraz zwieść sztuczności. Jak każdy człowiek nabieram się w mniejszym lub większym stopniu na sztuczność uśmiechu, sztuczność sympatii, sztuczność nadziei, sztuczność obietnic. Sam pewnie też staję się fabryczką takich sztucznych kwiatów, które przez jakiś czas bałamucą, ale w końcu lądują na śmietniku.
4
19:10, 15.07.2020
Pierwszy, ciepły weekend i zalew się zatkał. Piekło na ziemi. Auta wszędzie, miejsca brak, pozastawiane wjazdy na prywatne posesje w Nowym Chechle, krzyki, nerwy kierowców. Słowem ? coś strasznego. Tyle, że żadna to nowość. Od 30 lat pracuję w "Gwarku" i co roku, mniej więcej o tej samej porze, piszę te same słowa.
2
16:57, 15.07.2020
Zieloną od Chechła dzieli zaledwie 10 km. I lata świetlne gdy chodzi o pomysły i zjednywanie sobie sojuszników.
1
17:39, 09.07.2020
Przed nami wakacyjne wybory prezydenckie. Nie pierwsze takie, bo Bronisława Komorowskiego wybrano na prezydenta 4 lipca 2010 r. Wtedy głosowanie, po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej, było przyspieszone. Teraz jest opóźnione o dobre półtora miesiąca. Można by długo dywagować dlaczego tak się stało, kto za tym stoi i komu to jest na rękę. Czy to komuś pomoże? Chyba jedynie niskociśnieniowcom w poprawie krążenia. Teraz najważniejsze, żeby pójść i zagłosować.
3
14:56, 07.07.2020
Szczerze mówiąc, szczęka mi wczoraj opadła. Przejechałem bowiem ulicą Grzybową i zobaczyłem, że góra śmieci, którą dawno temu ktoś wywalił na pobocze drogi, ma się całkiem dobrze. To znaczy nikt jej od tamtego czasu nie wywiózł.
7
17:40, 03.07.2020
Alkohol? Proszę bardzo, ale na własną odpowiedzialność. I z tym niestety w Polsce mamy problem.
8
18:00, 01.07.2020
Radzionków walczy z pijaństwem i wprowadza nocną prohibicję. Oczywiście chodzi o dobro wspólne, o rodzinę itd. Jasne, doskonale. Skoro policja i straż miejska nie radzi sobie z nocną żulią, trzeba zakazać sprzedaży alkoholu. Proste? Proste. Znacznie prostsze niźli pogonienie tych, którzy za to odpowiadają do uczciwej roboty.
10:46, 26.06.2020
Pocąc się w siłowni Parku Wodnego, przeżywałem nie tylko samotność ciężarowca. Jak widać na załączonym zdjęciu, amator biegania również jest samotny. Trudno w tym momencie nie wspomnieć brytyjskiego filmu "Samotność długodystansowca".
11
16:29, 24.06.2020
"Andrzej Duda to się uda" z jednej strony, a "Będziesz siedzieć" i "WyPAD"z drugiej. Trzeba przyznać, że wizyta Andrzeja Dudy w lutym tego roku ożywiła senną, polityczną atmosferę naszego miasta. I o to chodzi, ludzie mają spierać się i dyskutować, a wtedy jest szansa, że w polityce mniej będzie przyrośniętych do stołków, populistów i karierowiczów.
12:15, 21.06.2020
O, jak pięknie i miło jest. Jak nas kocha władza. Taki premier na przykład, Morawiecki Mateusz. Tak nas kocha, że do Tarnowskich Gór i w okolicę zagląda z radością. Tyle co był tu na "Gwarki", to przyjechał znowu, co prawda inkognito trochę, bo w maseczce, ale zawsze to coś. Przyjechał dać prezent lokalnym sportowcom. I wszyscy się cieszyli.
16:06, 18.06.2020
Na otwarcie Parku Wodnego czekałem jak na zmiłowanie. Przez okres rygorów pandemicznych brakowało mi sportowego obiektu, bo aktywność ruchową uważam za najlepsze lekarstwo na wiele dolegliwości. Zaraz dodam, że na niedomagania nie tylko fizyczne, ale duchowe również. Wprawdzie po większych wysiłkach pojawiają się zakwasy w mięśniach, lecz wolę pomęczyć się chwilę, niż dreptać skrzywiony i zdziadziały po przychodniach specjalistycznych. Poza tym rekreacyjne traktowanie sportu jest stylem życia lepszym od ugniatania fotela podczas konsumpcji przekąsek ustami, a programów telewizyjnych oczami.
07:35, 18.06.2020
Prawda? Nieprawda? Pogadać zawsze wolno. Pewna pani, znana mi dobrze, skądinąd uważana za rozsądną, chodzi teraz po okolicy i rozpowszechnia "stuprocentowo pewne" wiadomości, że wirus, który nas gnębi, wyprodukowali Chińczycy, napromieniowując nietoperze z nadajników 5G.
19:05, 16.06.2020
Czasopismo miało nosić tytuł "Plotki" i ukazywać się w carskiej Rosji. Publikowano w nim zasadniczo plotki, a bohaterzy tych sensacyjnych doniesień nie mogli pozwać wydawcy do sądu, ponieważ chronił go carski ukaz. O "Plotkach" słyszałem tu i ówdzie od dziennikarzy z byłych republika radzieckich. Nigdy jednak nie natknąłem się w literaturze na jakiekolwiek informacje na temat tego pisma i być może istnienie rzeczonych "Plotek" samo jest plotką, a że ludzie lubią plotkować, to wiadomości o wydawaniu "Plotek" nie umiera.
REKLAMA