Zamknij

Internetowa krynica mądrości

20:08, 29.12.2021 | .
Fot. YouTube
REKLAMA

W wyszukiwarce Google po wpisaniu słowa śrut wyskakuje hasło "śrut nocnej ciszy". Kiedyś mówiło się, że papier wszystko przyjmie. Internet nie tylko przyjmie, ale i wykreuje.

Tytuł popularnej kolędy został wielokrotnie wpisany z błędem i w wyszukiwarce utrwaliła się alternatywna wersja. Ciekawe, dla ilu osób jest to jeszcze śmieszne, a ile traktuje to już jako normę?

Tak jak normą są błędy na mapach Google. Niedawno próbowałem poprawić lokalizację Sztolni Czarnego Pstrąga. Według Google Maps znajduje się na parkingu przy ul. Repeckiej. Oba szyby zostały poprawnie naniesione i wystarczyłoby zlikwidować jeden zbędny znacznik. Ale zbyt wielu internautów napisało opinie o tym miejscu i teraz każdą sugestię, że to nie tutaj, Google zbywa odpowiedzią, że nie jest w stanie tego zweryfikować.

Liczba zrobiła swoje i teraz według Google "Rejsy po wąskim podziemnym tunelu zbudowanym w 1834 roku w celu odprowadzenia wody z pobliskich kopalń" rozpoczynają się na parkingu.

Znajomy, co ciekawe z wyższym wykształceniem, z uporem maniaka podsyła mi linki do wypowiedzi internetowego guru. Fotograf weselny, któremu szczerze współczuję, podobnie jak wszystkim innym, którym oberwało się na skutek obostrzeń, przekwalifikował się. I teraz występuje w roli specjalisty w zakresie wirusologii, statystyki zachorowań oraz produkcji i skutków ubocznych szczepionek przeciwko COVID-19. Znajomy z Tarnowskich Gór nie lubi rządu PiS i dlatego promuje fotografa, podobno pochodzącego z Tarnowskich Gór. Nie lubi PiS-u i dlatego nie wierzy, m.in. ministrowi zdrowia. To wystarczy, żeby w sprawach COVID-19 bezkrytycznie słuchać kogoś, kto zdobywając wykształcenie, nawet nie otarł się o medycynę czy metodologię badań statystycznych. Zresztą słucha nie tylko on. Liczba polubień i subskrybentów wykreowała swój autorytet.

Niedawno Facebook podsunął mi historię o odnalezionym w tybetańskiej jaskini 200-letnim mnichu. Myślano, że to mumia, ale naukowcy stwierdzili w tym ciele funkcje życiowe. Kontrolował je pogrążony w medytacji. Jej tajniki zdradzał pergamin leżący obok mnicha. W sanskrycie napisano: Nie wierz w każde g..., które znajdziesz na Facebooku. 

Niech nadchodzący 2022 r. będzie ciekawy, ale tylko na tyle, by nie tracić dystansu do rzeczywistości, także tej wirtualnej.

Do siego roku!

[ZT]33711[/ZT]

 

(.)

Redaktor naczelny „Gwarka”, związany z tygodnikiem od 22 lat. Wcześniej dziennikarz „Trybuny Śląskiej” i radia „TOP”.

Jarosław Myśliwski

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAZabawa niemowląt - zobacz ceny
0%