Od lat dużą popularnością wśród naszych mieszkańców cieszy się basen w Koszęcinie. Zostanie otwarty w piątek, 26 czerwca. Za bilet normalny zapłacimy 30 zł, ulgowy – 15 zł, dla dzieci do 4 lat – 1 zł. I tu oferowane są bilety rodzinne, a także z kartą dużej rodziny.
W Koszęcinie można też kupić karnety na basen na 7, 14 czy 30 dni. W wakacje od poniedziałku do piątku niepełnoletni mieszkańcy gminy Koszęcin płacą 2 zł za dzień. Od poniedziałku do piątku w godz. 17-19 jest zniżka, za normalny bilet zapłacimy 15 zł, za ulgowy – 8.
Wypożyczenie leżaka basenowego to koszt 25 zł. Do wypożyczenia są też kajaki i rowery wodne.
W Zalewie Nakło-Chechło kąpać można się za darmo. Ratownicy od najbliższego weekendu pełnią dyżury codziennie od godz. 10 do 18. Opłata pobierana jest jednak za wjazd samochodem na teren zalewu – w sobotę, niedzielę i święta do godz. 18 to 20 zł, po godz. 18 – 10 zł. W przypadku motocykli to odpowiednio 10 i 5 zł. Pozwolenie na wjazd całoroczny kosztuje 200 zł. Posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Świerklaniec oraz osoby niepełnosprawne mające kartę parkingową są zwolnieni z opłaty.
Darmowe jest też korzystanie ze stawu w Kaletach-Zielonej, przy czym ratownicy będą tam od 15 lipca. Na obu otwartych akwenach można odpłatnie wypożyczyć sprzęt wodny.
W te wakacje basen jest nieczynny z powodu remontu.