Zamknij

Wystawa nauczycieli i absolwentów Plastyka

Wystawa nauczycieli i absolwentów Plastyka
  • sobota 17 kwietnia
  • 9.04.2021 - 20.05.2021
  • Tarnogórskie Centrum Kultury
W tym roku Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji, mimo pandemii, planuje zorganizować wystawę w dwóch odsłonach.

Od 9 do 25 kwietnia będzie można oglądać pierwszą część wystawy „Nauczyciele i nie tylko”. Jeżeli pandemiczne obostrzenia zostaną przedłużone, prawdopodobnie prace będą eksponowane w oknie Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk. Przedstawiony zostanie dorobek nauczycieli uczących przedmiotów artystycznych i projektowych.

- Będą to autorskie prace realizowane w wielu dziedzinach: fotografii, malarstwa, grafiki, rzeźby, w tym również ceramicznej. Odwiedzający wystawę zobaczą instalacje przestrzenne oraz wiele innych ciekawych atrakcji inspirujących zarówno uczniów, ale również szeroką publiczność do kontaktu ze sztuką, także poza murami naszej szkoły – informuje Magdalena Piekarska z ZSAP.

Drugą odsłonę wystawy, „Dyplomy i nie tylko”, zaplanowano od 29 kwietnia do 20 maja. Pozwoli ona prześledzić twórcze dzieje absolwentów szkoły. Wystawione zostaną ich prace dyplomowe.

29 kwietnia ma się odbyć uroczysty wernisaż wystawy „Dyplomy i nie tylko” połączony z finisażem wystawy pedagogów. O ile oczywiście znów zostaną otwarte instytucje kultury.

kwiecień 2021


22.04 czwartek
ZaGrajmy z TCK, on-line
24.04 sobota 25.04 niedziela
Sprzątanie i food trucki w Miasteczku Śląskim

Sprzątanie i food trucki w Miasteczku Śląskim

24 kwietnia 2021  - 25 kwietnia 2021

Czytaj więcej

grudzień 2021


5.12 niedziela
Spektakl teatralny: Nerwica natręctw