Zamknij
REKLAMA

"Świątecznej" tradycji stanie się zadość? "Nie chcemy nikomu zrobić przykrości"

17:00, 12.11.2021 | D.W.
Skomentuj Fot. Kadr z filmu
REKLAMA

Czy w tegoroczne święta Bożego Narodzenia w telewizji obejrzymy kultową, amerykańską komedię? Polsat już zdecydował.

"Kevin sam w domu" pozostaje niekwestionowanym "królem" filmowego repertuaru bożonarodzeniowego. Historia rodziny McCallisterów, która zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji, a przy okazji zapomina o najmłodszym synu, spodobała się widzom.

Film opowiada o tym, jak 8-letni chłopiec zostaje sam w domu i musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice. Tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się dwóch złodziejaszków, którzy tylko czekają by okraść dom.

W ubiegłym roku Polsat emisją filmu ponownie zapewnił sobie rekordową widownię w wigilijny wieczór. Film, który od 2000 r. niemal nieprzerwanie pojawia się na ekranach w grudniu, przyciągnął przed telewizory prawie 4,5 mln widzów.

Czy w tym roku Kevin znów pojawi się w Polsacie?

- Są sprawy ważne i ważniejsze, a Kevin w święta w Polsacie należy do tych drugich. Oczywiście, że będzie. Nie chcielibyśmy nikomu zrobić przykrości. Także jesteśmy zabezpieczeni na tę sytuację

- poinformował cytowany przez Wirtualne Media Stanisław Janowski, prezes Polsatu podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych Grupy Polsat Plus.

 Polsat tylko raz próbował odejść od tradycji. W listopadzie 2010 roku w ogłoszonej na grudzień ramówce Polsatu okazało się, że stacja nie pokaże tego filmu.

- W sieci wówczas zawrzało. Zorganizowano wtedy głośny protest, który zmusił nadawcę do emisji filmu. Akcja na Facebooku zgromadziła wówczas blisko 50 tys. osób - informują dziennikarze WM.

Nadawca jeszcze nie precyzuje jednak, kiedy dojdzie do emisji. To ma się okazać w najbliższych tygodniach.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%